5 wskazówek na gorące letnie dni

5 wskazówek na gorące letnie dni

Zachowaj chłodną głowę mimo wysokich temperatur!

Chociaż lato jest uważane przez wielu za jedną z najpiękniejszych pór roku, wysokie temperatury mogą obciążać ciało i umysł. Dlatego dajemy Ci 5 prostych wskazówek, które pomogą zachować zimną krew w lecie!

Porada 1: Weź letni prysznic

Właściwie często nie wyobrażamy sobie niczego lepszego niż zimny prysznic w upalne dni, ale w rzeczywistości przynosi to efekt przeciwny do zamierzonego. Dlaczego? Zimna woda jest szokiem dla układu krążenia, podnosi ciśnienie krwi i naczynia szybko się kurczą. Rezultat: po schłodzeniu pocisz się jeszcze bardziej. Dlatego podczas kąpieli pod prysznicem zaleca się używanie letniej wody.

Nasza wskazówka: Odświeżający żel pod prysznic Aloe 92% firmy Holika Holika intensywnie nawilża i przeciwdziała podrażnieniom skóry. Aloe Vera, ekstrakty z ogórka i Centelle Asiatica zapewniają dodatkowy zastrzyk świeżości.

Wskazówka 2: Odświeżenie w podróży

Odświeżające spraye z serum są idealnym towarzyszem w podróży. Serum w sprayu H2 Dermadeca od NEOGEN nawilża skórę delikatną mgiełką i działa rewitalizująco. W sam raz na relaksujące orzeźwienie w ciągu dnia

Porada 3: Dodatkowy zastrzyk świeżości z lodówki

Ogórkowa maska żelowa Petera Thomasa Rotha ma dodatkowy efekt chłodzenia, jeśli trzymasz ją w lodówce. Odświeżająca maska wzbogacona ekstraktem z ogórka i aloesem zapewnia skórze optymalne nawilżenie - idealna nawet po opalaniu!

Porada 4: Moczenie stóp przed snem

Nogi i stopy są często spuchnięte i ciężkie po długim, gorącym dniu. Nasza wskazówka: kąpiel stóp z dodatkiem mięty pieprzowej lub innych dodatków do kąpieli i kostek lodu! Relaksująca maska do stóp doskonale dopełnia program pielęgnacyjny. Peppermint Relaxing Socks marki Iroha Socks łagodzi uczucie ciężkich, zmęczonych nóg i pozostawiają stopy jedwabiście miękkie.

Porada 5: Termofor do zadań specjalnych

Wyciągnij przykurzony termofor z głębi szafy i napełnij go zimną wodą, włóż do lodówki na około 2 godziny, a następnie ciesz się efektem przyjemnego chłodzenia.