5 porad dotyczących pielęgnacji skóry latem

5 porad dotyczących pielęgnacji skóry latem

Sama ochrona przeciwsłoneczna nie wystarczy.

Lato, słońce, promienie słoneczne - wreszcie zbliża się pora blasku, złotej opalenizny i rozpromienionych twarzy. Przynajmniej taka jest teoria. Jeśli spojrzymy dokładnie wstecz na kilka ostatnich lat, wielu z nas pamięta również spoconą skórę, małe czerwone pryszcze i przesuszone plamy. Ale nie panikuj, dzięki naszym 5 poradom pielęgnacyjnym możesz zadbać o swoją skórę nawet latem!

1. Porada dotycząca pielęgnacji: Właściwa pielęgnacja przeciwsłoneczna

Głównym zadaniem Twojej pielęgnacji przeciwsłonecznej jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Jeśli produkt ma współczynnik ochrony przeciwsłonecznej, początkowo chroni tylko przed promieniowaniem UVB. Jednak promieniowanie UVA może wnikać jeszcze głębiej w skórę i powodować długotrwałe uszkodzenia. Dlatego upewnij się, że Twój produkt chroni Cię również przed promieniowaniem UVA. Aby zapobiec wypryskom, powinieneś upewnić się, że pielęgnacja przeciwsłoneczna nie zatyka porów. Jako alternatywę dla kremu przeciwsłonecznego możesz użyć kremu na dzień ze zintegrowanym filtrem SPF, który jest mniej tłusty i pozwala skórze oddychać.

2. Porada dotycząca pielęgnacji: wyjątkowo delikatne oczyszczanie twarzy

W letnie upały skóra bardzo się poci, częściej dotykasz twarzy, a słońce dodatkowo obciąża skórę. Pozostałości z morza, chloru lub piasku mogą również zatykać twoje pory. Dlatego dokładne wieczorne oczyszczanie twarzy jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Aby jeszcze bardziej nie podrażniać skóry, zamień produkty tłuste na delikatnie pieniące się zamienniki na bazie wody. Idealnie sprawdzą się te, które zawierają kojące składniki takie jak aloes, kwas salicylowy czy ekstrakt z pestek winogron.

3. Porada dotycząca pielęgnacji: regularny peeling

Regularny peeling to podstawa zadbanej, gładkiej skóry. Szczególnie latem może uwolnić skórę od głęboko osadzonego brudu i tłuszczu, ponieważ pomaga również w naprawie naturalnej bariery skórnej. Twoja skóra potrzebuje wsparcia w regeneracji, szczególnie latem. Ponieważ o tej porze roku musisz być szczególnie delikatny dla skóry, uważaj, aby nie peelingować jej zbyt często, zwłaszcza rano, aby nie narażać świeżo złuszczonej skóry bezpośrednio na agresywne promieniowanie UV.

4. Porada dotycząca urody: produkty chłodzące do twarzy

Twoja twarz jest szczególnie narażona na wysokie temperatury. Powinieneś zrobić coś dobrego dla cienkiej okolicy oczu i ust stosując chłodzące maski, żele lub kremy. Nawiasem mówiąc, są one szczególnie orzeźwiające, gdy przechowujesz je w lodówce! Odświeżające spraye do twarzy zawsze przynoszą ulgę, a delikatna mgiełka w sprayu zapewnia skórze przyjemny efekt chłodzenia.

5. Wskazówka dotycząca pielęgnacji: dodatkowe nawilżenie po opalaniu

Po zajęciach na świeżym powietrzu lub opalaniu Twoja skóra jest wyczerpana, zestresowana i sucha. Nadszedł czas na pielęgnację po opalaniu! Musisz zwrócić uwagę na to, by produkty zapewniały odpowiednie nawilżenie. Pielęgnacja powinna być bogata w witaminy, które przeciwdziałają stresowi oksydacyjnemu wywołanemu przez wolne rodniki. Po dłuższym przebywaniu na słońcu idealne są produkty zawierające witaminy E i Q10.