Prawidłowe czyszczenie pędzli do makijażu

Prawidłowe czyszczenie pędzli do makijażu

Jak często myć i dlaczego mycie szczotkami jest tak ważne

Na pędzlach do makijażu pozostają resztki kosmetyków, które sklejają cienkie włoski. Oznacza to, że puder, róż i podkład nie mogą być już optymalnie nałożone. Ponadto pozostaje na nich brud, tłuszcz i kurz, które sprzyjają rozwojowi bakterii. Może to spowodować wypryski i podrażnienia skóry.

Jak często należy czyścić pędzle

⫸ Przynajmniej raz w tygodniu należy myć wszystkie pędzle i wszystkie przybory kosmetyczne, takie jak gąbki do makijażu, aplikatory itp. Pędzle do podkładu najlepiej czyścić codziennie.

Tak działa właściwe mycie szczotkami

⫸ Aby pędzel był wolny od zarazków i jak najdłużej pozostał w dobrym stanie, zalecamy czyszczenie za pomocą specjalnych narzędzi i środków do czyszczenia pędzli, które usuwają pozostałości szybko i delikatnie, ale skutecznie.

Spraye są idealne do szybkiego czyszczenia. Do dokładnego mycia nadają się specjalne szampony lub mydła do czyszczenia pędzli. Silikonowe narzędzia o różnych powierzchniach umożliwiają dokładne, szybkie i delikatne czyszczenie.

Do głębokiego czyszczenia nadają się specjalne szampony lub mydła do czyszczenia pędzli. Są one szczególnie łagodne dla cienkich włosów i dokładnie czyszczą, nie wysuszając włosia.

Narzędzia czyszczące o różnej strukturze powierzchni, takie jak gałki i włosie, umożliwiają dokładne, szybkie i delikatne czyszczenie. Wilgotny pędzel należy po prostu wcierać w tę i z powrotem po silikonowej podkładce niewielkim środkiem czyszczącym, aż się spieni, a brud powoli się poluzuje. Następnie pędzel należy trzymać pod bieżącą wodą i odpowiednio wypłukać. Włosie delikatnie przesuwaj palcami do przodu. Aby wysuszyć na powietrzu, najlepiej umieścić pedzel pod niewielkim kątem, z główką skierowaną w dół, na czystym ręczniku. W przeciwnym razie wilgoć może dostać się do uchwytu i uszkodzić klej. Specjalny uchwyt na pędzle jest tutaj rozwiązaniem i umożliwia suszenie pędzli do góry nogami.

Łatwe czyszczenie pędzli

Rękawica do czyszczenia pędzli 2X Sigma Spa® firmy Sigma Beauty usuwa brud, olej i osady makijażu. Szybkie i skuteczne czyszczenie dzięki ośmiu zaawansowanym teksturom czyszczącym. Szczególnie praktyczna: odpowiednia dla prawej i lewej ręki.