Sucha skóra w zimnych porach roku - przyczyny, wskazówki i właściwa pielęgnacja

Sucha skóra w zimnych porach roku - przyczyny, wskazówki i właściwa pielęgnacja

Pożegnaj suchą skórę!

Przyczyny suchej skóry

Twoja skóra potrzebuje dużo pielęgnacji, szczególnie w chłodne miesiące, ponieważ traci wilgoć z powodu suchego, nagrzanego powietrza, niskich temperatur i szkodliwego wpływu środowiska. W niskich temperaturach produkcja sebum jest znacznie zmniejszona, co może zaburzyć naturalną regulację tłuszczu i wilgoci. Wiatr, wilgoć i ciepłe powietrze również sprzyjają wysuszeniu skóry. Rezultatem są zmarszczki, suche plamy i nieprzyjemnie napięta skóra. Skóra nie jest już wtedy w stanie odpowiednio chronić się przed wpływami zewnętrznymi, takimi jak promieniowanie UV. Twoja skóra potrzebuje teraz szczególnie bogatej, nawilżającej pielęgnacji wzmacniającej i chroniącej barierę skóry. W zimnych porach roku zawsze należy stosować środki przeciwsłoneczne!

Odżywiaj swoją skórę!

Oprócz intensywnie nawilżających masek i kremów do twarzy i ciała, odżywcze serum i nawilżające olejki doskonale utrzymują jędrność skóry. Składniki takie jak gliceryna, pantenol, alantoina, aloes, mocznik czy bogate oleje takie jak jojoba, awokado i olejek z wiesiołka są prawdziwym ugaszeniem pragnienia skóry. Witamina E i niacynamid działają antyoksydacyjnie, chronią przed wolnymi rodnikami, stymulują produkcję lipidów i tym samym wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry.

Składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy i skwalan, chronią skórę przed utratą wilgoci i mogą poprawić jej elastyczność. Dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym przeciwdziałają przedwczesnemu starzeniu się skóry i błyskawicznie wygładzają drobne zmarszczki spowodowane przesuszeniem.

»Odkryj nasze niezwykle skuteczne serum i zadbaj o nawilżenie skóry!

Serum z kwasem hialuronowym

Hydrator firmy Overt Skincare zawiera 20% kwasu hialuronowego i zapewnia skórze intensywne nawilżenie. Oprócz kwasu hialuronowego zawiera aktywne składniki Aloe Vera i Centella asiatica. Wykazano, że zwiększają produkcję kolagenu i koją skórę. Dla jędrnej i odżywionej skóry!

Regularnie peelinguj twarz i ciało

Każdego dnia skóra zrzuca komórki skóry, które należy regularnie usuwać (przynajmniej raz w tygodniu). Peelingi rozluźniają martwe komórki naskórka, pobudzają krążenie krwi i optymalnie przygotowują skórę do dalszej pielęgnacji. Dzięki temu skóra lepiej wchłania składniki aktywne i szybciej uzupełnia zapasy wilgoci. W ten sposób delikatne peelingi przeciwdziałają wysuszeniu skóry i zapewniają aksamitnie miękką cerę. Peelingi złuszczające są odpowiednie dla skóry wrażliwej. Są to peelingi chemiczne, które nie wykorzystują cząstek ściernych. Za pomocą łagodnych kwasów, takich jak kwas salicylowy (BHA) lub glikolowy (AHA), rozluźniają martwe komórki naskórka i rozświetlają skórę.

Ultra delikatne płatki złuszczające Alpha Beta® Peel firmy Dr. Dennis Gross zostały specjalnie opracowane dla skóry wrażliwej. Zawierają trzy delikatne kwasy, składniki przeciwstarzeniowe i kojące składniki roślinne, które optymalnie przygotowują skórę do dalszej pielęgnacji.

Odkryj teraz!

  • Dlaczego peelingi są takie ważne!