Olejek arganowy: Jeden z najcenniejszych olejków na świecie

Olejek arganowy: Jeden z najcenniejszych olejków na świecie

Intensywna pielęgnacja skóry, włosów i paznokci

Olejek arganowy jest jednym z najcenniejszych olejków na świecie i dzięki swoim wspaniałym właściwościom można go znaleźć w wielu produktach kosmetycznych. Daj mu szansę i przekonaj się jak działa żółto-złoty olejek, który intensywnie pielęgnuje skórę, włosy i paznokcie.

Jak pozyskuje się olejek arganowy?

Olejek arganowy powstaje w wyniku tłoczenia owoców arganii. Drzewa te występują tylko w Maroku i są tam prawnie chronione. Argania dorasta do 12 m wysokości, jest ciernista i ma rozległą koronę. Drzewo musi mieć co najmniej pięć lat, aby zacząć owocować. Uzyskanie olejku jest bardzo pracochłonne – ponieważ drzewo jest kolczaste, nasiona są zbierane wyłącznie z ziemi. Nie zrywa się ich ani nie strąca z drzew. Następnie suszy się je na słońcu, uwalnia nasiona z wysuszonej miazgi i otwiera. Po zmieleniu powstaje pasta, do której dodaje się letnią wodę, a następnie ugniata aż do oddzielenia się oleju.

Jak działa olejek arganowy?

Olejek arganowy to składnik o wieloaspektowym działaniu. Może być stosowany na skórę, włosy i paznokcie, ponieważ daje efekt wygładzenia oraz intensywnie nawilża i działa antybakteryjnie. Ponadto olej arganowy jest często stosowany w leczeniu wyprysków skórnych, słabej tkanki łącznej i chorób skóry.

Dla kogo jest olejek arganowy?

Ponieważ olejek arganowy jest produktem czysto naturalnym, jest bardzo dobrze tolerowany i może być stosowany przez całą rodzinę.

Poznaj nasze propozycje produktów i wypróbuj kosmetyki z tym drogocennym olejem.

Whamisa - Organic Flowers Toner Deep Rich: Ten nawilżający tonik o konsystencji zbliżonej do serum zapewnia skórze długotrwałą świeżość. Cenne składniki, takie jak olejek arganowy, ekstrakt z mniszka lekarskiego czy sfermentowane grzyby wpływają na poprawę struktury skóry.

Maria Nila - True Soft Shampoo: Czy twoje włosy tęsknią za dodatkową porcją nawilżenia? W takim razie wypróbuj ten szampon! Został opracowany specjalnie z myślą o suchych włosach, a zawarty w nim olejek arganowy szybko przywraca kosmykom blask. Wegański kosmetyk zmniejsza także puszenie się włosów.

Iroha Nature - Argan Nourishing Gloves: Zadbane dłonie, jak po profesjonalnym manicure? Z tą maską do rąk jest to bardzo proste. Dzięki odżywczym składnikom nawilżająca formuła zapewnia w mgnieniu oka gładkie, miękkie dłonie i mocne paznokcie.