5 sposobów na zdrowe i lśniące zęby

5 sposobów na zdrowe i lśniące zęby

Dzięki tym wskazówkom Twój uśmiech już zawsze będzie olśniewający

Też znasz kogoś, kogo uśmiech rzuca wszystkich na kolana? Cud? Nie! Często wystarczy właściwa higiena jamy ustnej, aby zrobic tak piorunujące wrażenie! Dzięki naszym 5 wskazówkom dotyczącym pielęgnacji zębów, niedługo i Ty dołączysz do grona szczęśliwców!

Wskazówka nr 1: Technika to clou mycia zębów

Już jako dziecko prawdopodobnie dowiedziałeś się, jak ważne jest mycie zębów. Jednak równie ważne jak ich mycie, jest sposób w jaki to robisz. Bardzo prostą, a przy tym bardzo skuteczną techniką mycia zębów jest „technika biało-czerwona”: przesuwasz szczoteczkę w sposób ciągły od dziąseł (czerwony) do korony zęba (biały).

Ponadto bardzo ważne jest nie tylko oczyszczenie zębów z resztek jedzenia, ale także z płytki nazębnej. Sama szczoteczka często nie wystarcza, dlatego eksperci zalecają stosowanie nici dentystycznych.

Wskazówka nr 2: Sięgnij po właściwą pielęgnację

Należy zwrócić uwagę nie tylko na wybór odpowiedniej pasty do zębów, ale także na jakość samej szczoteczki do zębów.

Pasta do zębów : Delikatne, ale dokładne czyszczenie, to coś czego nam trzeba! Upewnij się, że twoja pasta do zębów zawiera fluor, ponieważ wykazano, że ten składnik zapobiega próchnicy.

Szczoteczka do zębów : Kupując szczoteczkę do zębów, zwróć uwagę na twardość włosia. W przypadku zdrowych dziąseł eksperci zalecają średnią twardość. Jeżeli masz odsłonięte szyjki zębowe bądź delikatne, podatne na zaczerwienienie i krwawienie dziąsła, zdecyduj się na szczoteczkę o miękkim włosiu. Idealna szczoteczka ma również główkę dostosowaną wielkością do wielkości zębów i szczęki oraz elastyczną szyjkę, dzięki której dotrzesz do dalej leżących trzonowców i unikniesz zranienia dziąseł przy zbyt dużym nacisku.

Wskazówka nr 3: Prawidłowe odżywianie

Wiemy już, że napoje takie jak kawa czy herbata mogą przebarwiać zęby. Są też jednak produkty spożywcze, które wspierają coś dokładnie odwrotnego: mocne, białe zęby!

Wapń : Już jako dziecko dostawaliśmy szklankę mleka, podobno dla wzmocnienia naszych kości. Produkty mleczne, takie jak ser lub jogurt, są pełne wapnia, który wzmacnia również zęby!

Produkty pełnoziarniste : Może to dziwnie zabrzmi, ale nasza ślina jest w stanie neutralizować kwasy i wymywać resztki jedzenia. Z kolei wytwarzanie śliny jest stymulowane przez intensywne żucie ...a co żujesz dłużej niż chrupiący chleb razowy? (Pełne cukru żelki się nie liczą!)

Orzechy : Orzechy laskowe lub migdały są również bogate w wapń, ale tutaj chodzi akurat o coś innego. Twarda konsystencja orzechów działa jak naturalny peeling dla zębów.

4. Wskazówka nr 4: Płukanie zębów olejem

Ciągnięcie oleju nie jest już żadną tajemną wskazówką. Jest to sposób znany od tysięcy lat, który stosuje sie w celu detoksykacji jamy ustnej. Najczęściej używanymi olejami są: słonecznikowy, kokosowy i sezamowy. Jamę ustną (bez gardła!) należy płukać przez ok 20 minut, do momentu, aż olej stanie się rzadki i biały jak mleko. Spróbuj przelewać, przeciągać płyn między zębami tak, aby miał szansę wymieść z przestrzeni międzyzębowych resztki jedzenia.

Wskazówka nr 5: Pastylki do ssania

Kiedy potrzebujesz „na już” zadbać o higienę jamy ustnej, skorzystaj z pastylek do ssania Zahnvital. Nie tylko odświeżą oddech, ale także dostarczą zębom i dziąsłom cennych składników aktywnych. Upewnij się, że produkt zawiera na przykład witaminę C lub witaminę D.