6 wskazówek, które pozwolą Ci zachować letnią opaleniznę na dłużej!

6 wskazówek, które pozwolą Ci zachować letnią opaleniznę na dłużej!

Ciesz się skórą muśniętą słońcem wyjątkowo długo.

Wcieranie balsamów, peelingi, intensywna pielęgnacja przeciwsłoneczna, opalanie...wiele kroków, które musimy wykonać, aby cieszyć się piękną, letnią skórą. Jak sprawić, aby ten wysiłek nie poszedł na marne, a opalona skóra została z nami jak najdłużej? Mamy dla Ciebie 6 wskazówek, jak tego dokonać!

Przed opalaniem

1. Dobrze zaplanowany peeling

Pierwsze zabiegi, które pozwolą cieszyć się letnią skórą, dzieją się na długo przed opalaniem. Delikatny cotygodniowy peeling wygładzi skórę, usunie martwe komórki naskórka i przygotuje skórę na równomierne i skuteczne opalanie. Ważne! Nie peelinguj ciała bezpośrednio przed wyjściem na plażę! Peeling sprawia, że Twoja skóra jest szczególnie wrażliwa i nie powinna być bezpośrednio po nim narażona na drażniące promieniowanie UV.

2. Chroń skórę od wewnątrz

Nie tylko pielęgnacja przeciwsłoneczna nakładana na skórę, chroni ją przed szkodliwym promieniowaniem. Wcześniej możesz wzmocnić naturalną warstwę ochronną skóry od wewnątrz. Aby to zrobić, jedz odpowiednią żywność, zwłaszcza tę, która zawiera ochronne przeciwutleniacze, wapń i cynk. Utrzymują one zdrową skórę i zapewniają dłuższą radość z opalenizny.

Przeciwutleniacze : owoce cytrusowe, kiwi, truskawki, melony, marchew, pomidory, papryka, szpinak.

Wapń : mleko i produkty mleczne, jagody, brokuły.

Cynk : orzechy brazylijskie, kakao, płatki owsiane.

3. Pij wystarczającą ilość płynów

Zdrowa skóra lepiej przyjmuje opaleniznę, a co za tym idzie, utrzymuje ją dłużej. Aby zachować dobrze odżywioną i nawilżoną skórę, niezbędne jest dostarczanie organizmowi wystarczającej ilości płynów. Zasadą jest wypijanie co najmniej 2 litrów dziennie, głównie wody i niesłodzonych herbat. Aby uzyskać dodatkową porcję przeciwutleniaczy, możesz pić zieloną herbatę!

Podczas opalania

4. Prawidłowo zastosuj pielęgnację przeciwsłoneczną

Większość ludzi pamięta o nakładaniu kremu przeciwsłonecznego na 20-30 minut przed wyjściem na słońce. Aby opalać się bezpiecznie, ważne jest również odnawianie ochrony przeciwsłonecznej mniej więcej co dwie godziny. Jeśli nie masz pewności, ile kremu przeciwsłonecznego potrzebujesz, aby zapewnić skórze odpowiednią ochronę, postępuj zgodnie z „ zasadą dwóch palców ”:

Rozciągnij palce wskazujące i środkowe, nałóż pasek kremu na każdy palec i rozprowadź go na wybranym obszarze. Dwa palce na głowę i szyję, klatkę piersiową i brzuch, po dwa palce na każdą rękę, udo i łydkę.

Po opalaniu

5. Nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj!

Skóra wystawiona na działanie słońca wymaga szczególnie intensywnego nawilżenia. Po dniu spędzonym na plaży najlepiej zastosować nawilżający balsam po opalaniu, aby poprawić jakość skóry poprzez jej nawilżenie. W efekcie proces odnowy skóry ulega spowolnieniu, co sprawia, że opalenizna utrzymuje się dłużej.

6. Bądź delikatny dla swojej skóry

Latem należy być szczególnie delikatnym dla skóry i starannie ją pielęgnować. Najlepiej zrezygnować z używania produktów do pielęgnacji na bazie alkoholu i gorących pryszniców, aby uniknąć wysuszenia skóry. Dzięki temu Twoja opalenizna utrzyma się wyjątkowo długo.