Jakie serum pasuje do Twojej skóry?

Jakie serum pasuje do Twojej skóry?

Pomożemy Ci zdecydować, jakiego serum potrzebuje Twoja skóra.

Najlepsze uczucie na świecie? Nałożenie na oczyszczoną twarz produktu, który sprawi, że skóra stanie się miękka, nawilżona i ukojona, a my pewne siebie i szcześliwe. Osoby uzależnione od pielęgnacji skóry dokładnie wiedzą, o czym mówimy. Oczywiście o serum! Jeżeli jeszcze go nie używasz, sprawdź koniecznie dlaczego warto i jakie serum wybrać, aby zaspokoiło potrzeby Twojej skóry.

Czym właściwie jest serum do twarzy?

Uzupełniając swoją pielęgnację twarzy serum, łączysz wysoce skoncentrowaną pielęgnację ze szczególnie lekką konsystencją, dzięki czemu Twoja skóra może szczególnie dobrze wchłonąć składniki. Ponieważ w serach nie stosuje się żadnych dodatków uzupełniających lipidy, serum szczególnie skutecznie wnika w skórę i dostarcza jej niezbędnych składników odżywczych na głębszym poziomie. Wskazane jest zatem stosowanie serum przy każdym typie skóry.

Kiedy używa się serum?

Serum stosuje się zawsze bezpośrednio po oczyszczeniu twarzy, na czystą, niepodrażnioną skórę. To, czy użyjesz go rano, czy wieczorem, zależy od jego składników. Serum pełne witamin antyoksydacyjnych chroni przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń płynących ze środowiska, dlatego warto używać go rano. Serum przeciwstarzeniowe ze składnikami aktywnymi takimi jak BHA, AHA, retinol należy nakładać wieczorem.

Istnieje kilka możliwości użycia serum: możesz nałożyć kilka kropli bezpośrednio na twarz i delikatnie wklepać w skórę. Możesz też rozprowadzić produkt w dłoniach i delikatnie przycisnąć dłonie do twarzy. Inną opcją jest praca z serum za pomocą wałka do twarzy i połączenie całości z kojącym masażem twarzy.

Jakie serum do twarzy pasuje do Twojego rodzaju skóry?

Serum do skóry normalnej i przeciw przebarwieniom

Jeśli należysz do osób z normalnym typem skóry, szczególnie polecamy Ci serum z witaminą C. Odżywia i rewitalizuje Twoją cerę, chroni skórę przed wolnymi rodnikami poprzez działanie antyoksydacyjne i sprawia, że staje się ona promienna i pełna blasku! Dodatkowo witamina C hamuje nadmierne tworzenie się melaniny i dzięki temu przeciwdziała powstawaniu plam starczych i przebarwień.

Serum do skóry suchej

Serum zawierające kwas hialuronowy to remedium na suchą skórę. Ten składnik zapewnia porcję nawilżenia i wspiera elastyczność skóry, a to oznacza, że działa również przeciwstarzeniowo.

Serum do skóry wrażliwej

W przypadku skóry wrażliwej należy stosować delikatne, kojące składniki, takie jak aloes czy nagietek, których zadaniem jest delikatnie nawilżenie i wzmocnienie skóry.

Serum przeciwstarzeniowe

Aby opóźnić oznaki starzenia, możesz stosować serum z retinolem, kwasem ferulowym, kwasem glikolowym lub peptydami. Te składniki wspomagają regenerację bariery ochronnej skóry oraz wygładzają drobne linie i zmarszczki.

Serum do skóry niedoskonałej

Kwas salicylowy kocha zaskórniki, krostki, wypryski i grudki, a my kochamy za to ten kwas! Mocny składnik wypowiada wojnę niedoskonałej skórze i oczyszcza cerę.

Jeżeli Twoja skóra boryka się z kilkoma różnymi wyzwaniami, możesz do swojej pielęgnacji dołączyć różne sera i używać ich zamiennie.