Czas na wiosenne porządki!

Czas na wiosenne porządki!

Wszystko ma swój koniec. Dotyczy to również produktów pielęgnacyjnych i kosmetycznych. Niezwykle ważne jest regularne sprawdzanie produktów do makijażu i pielęgnacji pod kątem ich trwałości, ponieważ bakterie mogą się rozmnażać w słoikach i pudełeczkach, jeśli są niewłaściwie przechowywane.

Większość produktów nie ma dokładnej daty ważności, ale drukowany jest symbol tygla z numerem i literą M. Ta liczba wskazuje, ile miesięcy produkt jest nadal stabilny po otwarciu. Ta etykieta znajduje się zazwyczaj z tyłu opakowania i produktu.

Dzięki tym wskazówkom możesz optymalnie wykorzystać, a nawet przedłużyć okres przydatności do spożycia produktów kosmetycznych:

- Przechowuj kosmetyki w chłodnym i suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

- Jeśli usuwasz produkty bezpośrednio ze słoika, upewnij się, że dokładnie umyłeś wcześniej ręce

- Dzielenie się jest czymś miłym, ale powinieneś uważać na swoje kosmetyki do makijażu. Dlaczego? Ponieważ przy stosowaniu produktów do makijażu zarazki i bakterie rozprzestrzeniają się bardzo szybko, zmniejszając trwałość.
Zasadniczo pomadki i pędzle można łatwo zdezynfekować, zanim zostaną użyte z przez inną osobę, ale ze stosowania obcego tuszu, powinieneś zrezygnować.

- Czyść pędzle co najmniej raz w tygodniu, aby były jak najczystsze i zawsze gotowe do użycia bez ryzyka.

Gdy coś ma dziwny zapach lub zmienioną konsystencję, najwyższy czas rozstać się z produktem.