5 wskazówek na długie i mocne włosy

5 wskazówek na długie i mocne włosy

Spełnij swój sen o pięknych włosach!

Wiele kobiet marzy o długich włosach, które umożliwią tworzenie przeróżnych fryzur i stylizacji: warkoczy, plażowych fal, eleganckich fal czy koków. Jednak aby włosy nie tylko były długie, ale przede wszystkim mocne i zdrowe, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Poznaj naszych 5 wskazówek, które pomogą Ci spełnić marzenie o pięknych włosach!

Wskazówka nr 1 – nie myj włosów zbyt gorącą wodą: może to szybciej wysuszyć włosy. Dlatego podczas mycia zawsze zwracaj uwagę na odpowiednią temperaturę wody – idealna jest ciepła, ale nie gorąca.

Wskazówka nr 2 – Szamponuj tylko u nasady włosów: wystarczy wmasować szampon tylko u nasady włosów - włosy na długości i końcówki włosów są oczyszczane podczas spłukiwania.

Wskazówka nr 3 – dbaj o włosy także na ich długości: nasze włosy kochają specjalną pielęgnację w postaci odżywek, maseczek, olejków lub sprayów pielęgnacyjnych. Poprawia to również rozczesywanie włosów. Obowiązuje tu następująca zasada: rozczesz najpierw końcówki, a następnie ostrożnie rozczesuj na długości. To pozwoli Ci uniknąć wyrwania czy połamania włosów.

Wskazówka nr 4 – Dieta odgrywa bardzo ważną rolę w utrzymaniu długich i zdrowych włosów. Staraj się jeść produkty bogate w cynk, białko, witaminy A, C i E, żelazo i kwasy tłuszczowe omega 3. Możesz tez posiłkować się sumplementami diety lub lekami (najlepiej zajrzyj do apteki lub specjalisty od włosów-trychologa)

Wskazówka nr 5 – Używaj odpowiednich produktów: jeśli chodzi o produkty do pielęgnacji włosów, powinieneś również szukać wysokiej jakości składników. Nasza wskazówka w temacie długich i mocnych włosów: seria Long & Strong firmy Medical Beauty. Zachwwyci Cię innowacyjna formuła z wysoce skutecznymi substancjami pielęgnacyjnymi, które nawilżają włosy od skóry głowy, aż po same końce, a jednocześnie przeciwdziałają rozdwajaniu się końcówek i łamliwości włosów .

Rezultat: Więcej połysku, elastyczności i objętości!