Suplementy diety w kosmetyce

Suplementy diety w kosmetyce

Wszystko, co musisz wiedzieć o Nutrikosmetykach.

W dzisiejszych kosmetyczkach oprócz klasycznych produktów pielęgnacyjnych znajdziesz również wiele ampułek, saszetek, drażetek i pigułek. Tutaj dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o suplementach diety w kosmetyce, zwanych też nutrikosmetykami!

Dlaczego „Nutrikosmetyki”?

Termin „Nutricosmetics” wywodzi się z dwóch angielskich terminów: Nutrition (odżywianie) i Cosmetics (kosmetyka) i oznacza nakładanie się tych dwóch dziedzin. Nutrikosmetyki mają za zadanie wzmacniać i pielęgnować włosy, skórę i paznokcie od wewnątrz. Oto przegląd najważniejszych składników i ich efektów:

Pochodne witaminy A: Wspomagają działanie bariery ochronnej skóry, reguluja odporność skóry i błon śluzowych.

Witamina C: Stymuluje tworzenie kolagenu i tkanki łącznej, wspomaga regenerację skóry i chroni przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Witamina E: Zapobiega szkodliwemu promieniowaniu UV i wspomaga ochronę błony komórkowej.

Kwasy tłuszczowe omega-3: Przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania mózgu, wzroku i serca.

Kwas gamma-linolowy: pomaga regulować wydzielanie sebum.

Beta-karoten: neutralizuje wolne rodniki i pomaga chronić błonę komórkową.

Nutrikosmetyki - dlaczego warto?

Uzupełnieniem produktów pielęgnacyjnych powinien być tak zwany Beauty-Food”, ponieważ pielęgnacja zewnętrzna działa głównie w warstwie naskórka i nie może przeniknąć do głębszych warstw skóry, w których to właśnie odbywa się proces jej starzenia.

Nutrikosmetyki powinny na stałe zagościć w Twojej rutynie pielęgnacyjnej i wspierać działanie kosmetyków. Wzmacniając barierę skórną dobrze dobraną suplementacją, sprawiasz, że skóra szybciej się regeneruje, lepiej magazynuje wilgoć i wzmacnia własne mechanizmy obronne.

Zaletą nutrikosmetyków jest możliwość celowego stosowania na niektóre problemy skórne i działanie na nie z siłą kilku różnych suplementów diety.

Nie przedawkuj!

Suplementy diety mogą być świetnym dodatkiem do konwencjonalnej rutyny pielęgnacyjnej. Należy jednak zachowac ostrożność i nigdy nie brać więcej suplementów niż zaleca producent. Ponadto nutikosmetyków nie można po prostu dowolnie łączyć. Zanim włączysz do swojej diety jakieś suplementy, skontaktuj się z lekarzem, zwłaszcza jeśli chcesz przyjmować większą ich ilość. Jeśli nie będziesz przestrzegać zalecanego dziennego spożycia, mogą wystąpić nieprzyjemne skutki uboczne.

Suplementy diety nie zastępują zbilansowanej diety!