Moc grzybów witalnych i ziół z TCM

Moc grzybów witalnych i ziół z TCM

Wywiad z założycielką YLUMI, Amely Kuchenbäcker

Suplementy diety niemieckiej marki YULMI są wytwarzane przez ekspertów z miłością i przy użyciu wyłącznie naturalnych i sprawdzonych składników. Są prawdziwymi pożywieniami, ponieważ zawierają wysokiej jakości zioła i grzyby witalne, które są bardzo cenione w tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM). Wspomagają one układ odpornościowy i metabolizm oraz pomagają w utrzymaniu normalnej skóry i zdrowych włosów. Rozmawialiśmy z założycielką Amely Kuchenbäcker i zadaliśmy jej kilka pytań.

Jaka jest historia powstania marki YLUMI?

Kilka lat temu miałem problemy zdrowotne po stresującym okresie, moje stawy były spuchnięte i w pewnym momencie z trudem mogłam chodzić. Byłam wtedy u wielu lekarzy i przepisywano mi leki przeciwbólowe i kortyzon. Ponieważ tak naprawdę nie czułam się lepiej, moja mama (sama jest lekarzem) zabrała mnie do chińskiego naturopaty, który potraktował mnie akupunkturą i ziołową terapią wykonaną z tradycyjnych ziół i grzybów witalnych.

Szybko poczułam się lepiej i po kilku tygodniach moje stawy były całkowicie normalne. Całościowe podejście tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) zafascynowało mnie. Stało się dla mnie jasne, że ciało ludzkie może wyzdrowieć, gdy tylko znajdzie się w równowadze. Zwłaszcza te zioła zadziałały tak dobrze, ze potem długo studiowałam stare przepisy i efekty działania naturalnych składników.

Wtedy rozpoczęłam poszukiwania suplementu diety z naturalnych ziół i grzybów witalnych, który z łatwością mogę zintegrować z codzienną rutyną. Oferta w Niemczech była naprawdę rozczarowująca, trudno było znaleźć wegańskie produkty z Niemiec. Zbadałam więc niemieckich producentów i importerów certyfikowanych surowców, którzy następnie wsparli mnie w projekcie stworzenia własnego produktu - zgodnie z najwyższymi standardami jakości, ze sprawdzonymi składnikami, 100% wegańskie i wolne od metali ciężkich.

Co odróżnia YLUMI od tradycyjnych suplementów diety?

W YLUMI łączymy sprawdzone substancje roślinne z tradycyjnej chińskiej ziołolecznictwa z najnowocześniejszymi składnikami aktywnymi. Receptury są opracowywane i produkowane w Niemczech z zespołem dietetyków i specjalistów TCM opartych na certyfikowanych grzybach witalnych i delikatnie działających adaptogennych ziołach.

Założyliśmy YLUMI, ponieważ chcemy dać innym ludziom dostęp do certyfikowanych ziół adaptogennych i grzybów witalnych. Zwłaszcza w czasach, gdy stres i pośpiech są często częścią codziennego życia, oferujemy naszym produktom łagodną alternatywę dla codziennego życia i chcemy przekazać poczucie życia. Samoopieka i połączenie ciała, umysłu i duszy to filary, na których opiera się nasza filozofia i fundament naszej firmy. Nasze przepisy oparte są na wiedzy tysiącletniej chińskiej teorii ziołowej, wszystkie mieszanki powstają w ścisłej współpracy z zespołem ekspertów dietetyków i specjalistów TCM w Niemczech.

Wszystkie produkty są w 100% wegańskie, bez konserwantów, kolorowych lub chemicznych substancji słodzących, bez laktozy, glutenu i zanieczyszczeń. Nad formułami pracowaliśmy od dłuższego czasu, skład produktów jest unikalny na całym świecie. Poprzez staranny dobór i połączenie adaptogenów i witamin, produkty mają na celu promowanie pięknej skóry i włosów, zdrowia wątroby, większej energii i lepszej jakości snu, w zależności od kierunku działania.

Produkty zawierają tak zwane witalne grzyby - jak narodził się ten pomysł i jaki mamy wpływ?

Grzyby witalne należą do najstarszych lekarstw na Ziemi ze względu na ich kompleksy składników aktywnych i właściwości prozdrowotne. Niektóre z nich są używane w TCM od tysięcy lat i są coraz bardziej doceniane przez zachodnich lekarzy i naturopatów. Szczególną cechą grzybów witalnych jest ich działanie adaotogenne.

Adaptogeny to aktywne substancje roślinne, które mogą pomóc organizmowi lepiej radzić sobie ze stresem w stresujących sytuacjach. Możesz dostosować się do indywidualnych potrzeb organizmu i odpowiednio rozwinąć ich działanie. Powodem tego są biologicznie aktywne substancje roślinne, takie jak flawonoidy, polifenole, terpeny i polisacharydy, które pomagają organizmowi lepiej radzić sobie w stresujących sytuacjach fizycznych i emocjonalnych. Mówi się, że niektóre grzyby witalne, takie jak Reishi, mają wysoce adaptogenne, tj. Równoważące i regulujące właściwości.

Czy możesz bezpiecznie przyjmować produkty YLUMI przez dłuższy czas?

To nie jest problem. Zalecamy przyjmowanie go przez okres co najmniej 1-3 miesięcy, ponieważ zioła adaptogenne działają optymalnie po pewnym czasie. Ale możliwe jest również długoterminowe spożycie, wielu naszych klientów przyjmuje indywidualne produkty przez cały rok, ponieważ po prostu czują się z nimi lepiej. Należy podkreślić, że jest to suplement diety, a nie lek. Jeśli masz poważną chorobę i potrzebujesz silnych leków, zalecamy najpierw skonsultowanie się z lekarzem, aby nie było sprzeczności.

Czy istnieje alternatywa, jeśli nie chcesz połykać kapsułek?

Mamy również dwa nasze preparaty w postaci proszku do mieszania w wegańskim mleku, herbacie, koktajlach, ale także w owsiance lub musli. Nasze kapsułki można również łatwo otworzyć (ostrożnie rozebrać), proszek można następnie po prostu zmieszać z płynem, co nie stanowi problemu - efekt pozostaje.