Nowy sezon, nowa rutyna pielęgnacyjna!

Nowy sezon, nowa rutyna pielęgnacyjna!

Początek wiosny to piękny czas, kiedy nie tylko skóra jest szczęśliwa, że wreszcie zaczyna się cieplejszy sezon.

Zimą skóra wymaga intensywniejszej niż wiosną. W większości przypadków produkty zimowe są zbyt tłuste dla skóry wiosną, chyba że zazwyczaj cierpisz na bardzo suchą skórę. Pielęgnacja skóry powinna teraz obejmować głównie produkty nawilżające.

Jeśli masz normalną lub tłustą cerę, możesz użyć łagodniejszych kremów wiosną. Powinny one mieć właściwości nawilżające i zawierać mniej tłuszczu. Jeśli jednak masz bardzo suchą skórę, możesz nadal stosować tłuste produkty pielęgnacyjne.
Podczas mycia należy zauważyć, że zbyt gorąca woda niepotrzebnie podrażnia skórę, dlatego najlepiej brać ciepłą ale krótką kąpiel lub prysznic.

Oprócz rodzaju skóry, stała zmiana między zimnym powietrzem w miesiącach zimowych na zewnątrz a wysuszonym powietrzem w pomieszczeniu sprzyja różnym wymaganiom skóry.

Dlatego dostosowanie pielęgnacji podczas przejścia z zimy na lato i odwrotnie w każdym przypadku ma sens i wspiera naszą skórę w codziennej regeneracji.

W szczególności skóra na twarzy często cierpi z powodu braku odpowiedniego nawilżenia na wiosnę. W poprzednich miesiącach, w tym najbardziej odsłoniętym obszarze ciała, usunięto zbyt dużo wilgoci i tłuszczu. Jest to spowodowane zimnym powietrzem na zewnątrz i suchym powietrzem w pomieszczeniach.