Idealny samoopalacz dla skóry bez smug i pięknej opalenizny

Idealny samoopalacz dla skóry bez smug i pięknej opalenizny

Twój przewodnik samoopalacza

Lato powoli mija, a wraz z nim piękna letnia opalenizna znika. Ale dzięki pielęgnującemu samoopalaczowi można wydłużyć utzymanie urlopowych kolorów na skórze.

Produkty samoopalające, które, nawiasem mówiąc, nie chronią przed promieniowaniem UV, są wariantem najbardziej przyjaznym dla skóry, aby nadać skórze pocałowany słońcem odcień w kilka dni. Aplikacja jest prosta, ale efekt jest duży. Więc nie zdziw się, jeśli nawet w miesiącach jesiennych i zimowych ktoś powie „Wow, byłeś na wakacjach, jesteś taki brązowy?”. Jednak, aby efekt był całkowicie pozbawiony smug i bez plam, powinieneś zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Dzięki naszemu przewodnikowi po opalaniu szybko znajdziesz drogę do pięknej opalenizny.

Jak działa samoopalacz?

Większość produktów wykorzystuje składnik aktywny DHA (dihydoksyaceton), bezbarwny węglowodan roślinny lub erytrulozę (pochodzącą z cukru organicznego) lub mieszaninę obu tych składników.

Są to nieszkodliwe cząsteczki cukru, które reagują z keratyną komórek skóry i zapewniają po dwóch do sześciu godzinach opaloną powierzchnię w najwyższej warstwie skóry, warstwie rogowej. Ponieważ skład tych substancji jest różny u każdej osoby, intensywność opalenizny może się różnić.

Który samoopalacz?

Są spraye, ręczniki, płyny, żel, krem lub pianka. Efekt jest taki sam, chodzi tylko o to, jaką konsystencję lubisz najbardziej i czy twoja skóra jest raczej sucha czy tłusta. W przypadku tłustej skóry spray, żel lub pianka są dość dobre. Samoopalający krem i balsam są idealne do stosowania na odwodnioną skórę. W każdym razie powinieneś użyć specjalnego opalacza do twarzy, ponieważ skóra jest tam cieńsza niż na reszcie ciała. The Gradual Glow Pads autorstwa dr Dennis Gross to płatki złuszczające z efektem opalania specjalnie na twarz, nadające cudowny urlopowy blask.

Zwykle są trzy poziomy samoopalacza: jasna opalenizna, średnia i mocna opalenizna. Jeśli twój samoopalacz jest zbyt ciemny dla twojej skóry, po prostu wymieszaj go z odrobiną balsamu do ciała. To sprawi, że intensywność opalenizny będzie mniejsza.

Jak uniknąć efektu pomarańczowej opalenizny?

Jasnopomarańczowa opalenizna niekoniecznie oznacza zły produkt. Jest to raczej wskazanie na zaburzony płaszcz kwasowy skóry. W takim przypadku należy sprawdzić produkty pielęgnacyjne, ponieważ mogą być zbyt agresywne dla skóry.

O czym powinienem pamiętać przygotowując się?

Aby efekt był równy i nieskazitelny, ważne jest, aby oczyścić skórę z martwych komórek i włosów. Im gładsza powierzchnia skóry, tym bardziej doskonały efekt opalania. Dlatego przed użyciem samoopalacza zaleca się peeling i depilację ciała, woskowanie lub golenie skóry. Gel Douche Gommant marki Bronz'Express wygładza szorstkie części ciała dzięki kwasowi owocowemu i łagodnym peelingującym granulkom.

Wskazówka Cosmeterie: nawilżona skóra wchłania samoopalacze, dlatego zaleca się rozpieszczanie skóry cienką warstwą balsamu po peelingu.

Jak zastosować samoopalacz?

Najlepiej jest nanosić wybrany przez siebie produkt przy pomocy specjalnych rękawiczek, takich jak Tanning Mitt firmy Luna Bronze. Zapobiega to z jednej strony niedoskonałościom na dłoniach, a z drugiej daje skórze rezultat bez smug.

Niemniej jednak po nałożeniu, ręce należy umyć, a samoopalacz musi koniecznie mieć wystarczająco dużo czasu, aby dokładnie wniknąć w skórę. Tylko wtedy można zagwarantować równomierną opaleniznę.

Opalanie bez samoopalacza i słońca?

Jeśli nie jesteś fanem samoopalaczy bariące balsamy do ciała to coś dla Ciebie. Nadają skórze odrobinę koloru i owijają się wokół ciała jak rozmycie. Powodują również zakrycie pigmentacji, żył i małych blizn. Balsam do ciała Skin Tight firmy PRTTY Peaushun występuje w czterech różnych odcieniach i nadaje skórze lekki kolor.