Witamina C w kosmetykach - efekty i zastosowanie

Witamina C w kosmetykach - efekty i zastosowanie

Przeciwstarzeniowe, regenerujące i poprawiające wygląd skóry

Witamina C jest wysoce skuteczną substancją stosowaną do wzmocnienia obrony organizmu, wspierania metabolizmu energetycznego, regeneracji skóry i zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się skóry. Zwłaszcza w kosmetyce przeciwutleniacz ostatnio przeżywa prawdziwy szum, ponieważ chroni przed szkodliwym wpływem środowiska, sprawia, że skóra wydaje się bardziej równomierna i wzmacnia się. Serum, kremy i maseczki do twarzy z witaminą C są szczególnie popularne na rynku kosmetycznym.

Formy witaminy C.

Najbardziej znaną i najczystszą formą witaminy C jest kwas askorbinowy. Jest to szczególnie odpowiednie w wysokich stężeniach (około 15-20%) w celu zmniejszenia problemów skórnych, takich jak ślady pigmentacji i pryszcze. Oprócz kwasu askorbinowego w kosmetykach stosuje się inne formy witaminy C (takie jak octan retinolu, fosforany magnezu askorbylu, fosforany sodu askorbylu lub rozpuszczalne w tłuszczach estry witaminy C, takie jak palmitynian askorbylu lub tetraizopalmitynian askorbylu).

Serum witamina C

W serum witaminę C można stosować w najczystszej postaci. Dodając czystą witaminę C, preparat musi mieć kwaśne pH, aby skóra mogła dobrze wchłonąć przeciwutleniacz i uzyskać najlepszy efekt. Jednak serum o wysokim stężeniu witaminy C nie należy stosować codziennie ze względu na efekt odnowy komórkowej. Nawiasem mówiąc, zalecane jest stężenie około 15%. Stabilizowane serum witaminy C firmy Pharamcy (kup eraz!) zawiera dokładnie to optymalne stężenie i jest jednym z najlepiej sprzedających się kosmetyków.

Zamiast serum występuje również witamina C w formie sprayu. To nie może być prostsze! Ultra Pure Solutions Vitamin C Facial Nano Spray von M2 Beauté (kup teraz!) Dostarcza skórze skoncentrowaną witaminę C. Silnie działające i skompresowane nanotechnologiczne składniki aktywne mogą wnikać w jeszcze głębsze warstwy skóry i działać tam, gdzie jest celowana. Serum do spryskiwania regeneruje komórki skóry od wewnątrz, zwiększa ich odporność, neutralizuje wolne rodniki, a tym samym przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Co należy wziąć pod uwagę?

Serum o wysokim stężeniu witaminy C nie powinny być stosowane codziennie ze względu na działanie odnawiające skórę, w przeciwnym razie mogą powodować podrażnienie. Do codziennego użytku najlepiej stosować krem z niższą dawką witaminy C, która zapewnia również intensywne nawilżenie. W każdym razie zaleca się krem na dzień ze współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej, jeśli stosuje się produkty zawierające witaminę C, ponieważ zwiększają wrażliwość skóry na światło. Ponadto, witamina C nie powinna być stosowana w połączeniu z kwasami AHA, ponieważ negatywnie wpływa na wchłanianie witaminy.

Serum witaminy C należy również trzymać z dala od światła i dobrze zamknąć po użyciu, w przeciwnym razie ich działanie może zostać zmniejszone.