Co czyni Retinol tak wyjątkowym?

Co czyni Retinol tak wyjątkowym?

Co musisz wiedzieć o składniku przeciwstarzeniowym

Retinol, znany również jako witamina A, znany jest ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych i dlatego jest często stosowany w produktach do pielęgnacji skóry. Stymuluje odnowę komórkową i wspomaga produkcję własnego kolagenu w organizmie, która zmniejsza się po 30-stym roku życia. Retinol działa w najwyższych warstwach skóry, dzięki czemu skóra jest gładsza, zmniejszając pigmentację, wygładzając drobne linie i redukując duże pory.

W każdym razie skóra powinna być powoli przyzwyczajana do retinolu i początkowo stosowana tylko co dwa lub trzy dni. Dzięki zastosowaniu retinolu górna warstwa skóry (warstwa rogowa) odnawia się szybciej i dlatego może być bardziej sucha. Należy zatem intensywnie o nie dbać.

Po około jednym do trzech miesięcy można oczekiwać pierwszych efektów.

Retinol Booster

Surowice ze skoncentrowaną zawartością retinolu są szczególnie skuteczne, ponieważ mogą trwale poprawić strukturę skóry. 1% Retinol Booster z Paula's Choice (kliknij tutaj, aby zobaczyć produkt!) może, przy regularnym stosowaniu wygładzić małe zmarszczki, zrekompensować uszkodzenia słoneczne w postaci plamistej skóry i wzmocnić barierę ochronną skóry. Ponadto wzmacniacz zawiera korzeń lukrecji i ekstrakt owsa, które mają działanie przeciwutleniające. Booster ma działanie oczyszczające, wygładzające i zmniejszające pory.

O czym należy pamiętać w przypadku Retinolu?

  • Retinolu nie wolno stosować u kobiet w ciąży i matek karmiących.
  • Bardzo ważne jest również, aby Retinol był stosowany tylko wieczorem, ponieważ sprawia, że skóra jest bardziej wrażliwa na światło ze względu na szybsze odnawianie skóry. W ciągu dnia nie należy zapominać o filtrze przeciwsłonecznym.
  • Szczególnie wrażliwe typy skóry powinny powstrzymywać się od (skoncentrowanego) retinolu.