Właściwe mycie rąk - te trzy rzeczy są bardzo ważne

Właściwe mycie rąk - te trzy rzeczy są bardzo ważne

Mydło i zasada 30 sekund

Mycie rąk to łatwy sposób na uniknięcie infekcji. Samo mycie ciepłą wodą nie wystarczy do usunięcia zarazków, takich jak bakterie i wirusy. Ponieważ mikroorganizmy lubią pozostać w tłustej warstwie ochronnej na skórze, mycie bez pomocy nie jest szczególnie skuteczne. Te trzy rzeczy są niezbędne:

1. Użyj mydła

Używanie mydła jest bardzo ważne, ponieważ bakterie i wirusy zwykle przyklejają się do skóry w warstwie tłuszczu. Nawiasem mówiąc, większość mydeł (o ile nie są antybakteryjne) nie zabijają zarazków, ale są idealnym narzędziem do ich skutecznego usuwania.

2. Przestrzegaj zasady 30 sekund

Czas jest również ważny dla dokładnego czyszczenia. Ręce, grzbiet dłoni, nadgarstki, opuszki palców i przestrzenie między palcami należy myć mydłem kilka razy dziennie przez co najmniej 30 sekund. Nawiasem mówiąc, mydła w płynie są bardziej higieniczne niż kostki mydła.

3. Zadbaj o swoje dłonie

Często zapomina się o późniejszej pielęgnacji skóry. Jest to ważne nie tylko dla odżywienia lekko wysuszonej skóry, ale także dla uniknięcia mikropęknięć. W takich pęknięciach, które są zwykle niewidoczne dla oka, zarazki mogą przeniknąć górną warstwę skóry i wywołać infekcję. Krem do rąk utrzymuje skórę elastyczną i wzmacnia warstwę ochronną.

Fotocredits: Unsplash