Dlaczego ochrona przeciwsłoneczna jest szczególnie ważna wiosną

Dlaczego ochrona przeciwsłoneczna jest szczególnie ważna wiosną

Tak działa pielęgnacja przeciwsłoneczna

Zbliża się wiosna i wiadomo, że nasza skóra nie zapomina! Dlatego teraz naszym celem jest bliższe przyjrzenie się tematowi ochrony przeciwsłonecznej. Bez względu na to, jak dobre są Twoje środki przeciwdziałające efektom starzenia, jeśli nie masz ochrony przeciwsłonecznej. Dzięki naszym wskazówkom możesz się zrelaksować, cieszyć się pierwszymi promieniami słońca i naładować baterie witaminą D.

Wszystko, co musisz wiedzieć o doskonałej ochronie przeciwsłonecznej

Relaks ciała i umysłu, szczególnie cieszy podczas wiosennych spacerów. Ale przy całym uczuciu szczęścia często zapominamy o jednej bardzo ważnej rzeczy: chronić naszą skórę przed promieniowaniem UV! Chyba najlepszym środkiem przeciwstarzeniowym jest przemyślana pielęgnacja przeciwsłoneczna, w której warto zwrócić uwagę na następujące wskazówki:

1. Krem na dzień z SPF
Szczególnie twarz jest podatna na uszkodzenia spowodowane promieniami UV, dlatego należy ją szczególnie starannie chronić. Aby zapobiec wczesnym oznakom starzenia, zaleca się stosowanie kremu na dzień z filtrem SPF. Głównym zadaniem kremu do opalania jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV. Krem do twarzy z filtrem przeciwsłonecznym przejmuje to zadanie i jednocześnie chroni i pielęgnuje.

2. Codzienna pielęgnacja przeciwsłoneczna
Najlepiej byłoby zintegrować ochronę przeciwsłoneczną z codzienną pielęgnacją, zarówno latem, jak i zimą. Ponieważ 20 minut bez ochrony na słońcu dziennie daje 120 godzin ekspozycji na promieniowanie UV w roku. Twoja skóra dziękuje Ci za każdy dzień, w którym używasz kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

Wskazówka Cosmeterie: Koreańczycy pokazują nam, jak to zrobić, jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną: krem przeciwsłoneczny Papaya-D firmy Benton zachwyca SPF 38 PA +++.

3. Pielęgnacja ust i oczu z ochroną
Najbardziej wrażliwe partie naszej skóry - oczywiście również bardziej podatne na uszkodzenia UV - są przez nas zbyt często zaniedbywane. Zaleca się chronić usta balsamem, zwłaszcza jeśli przebywasz w bezpośrednim słońcu. Mała wskazówka: Możesz wykorzystać wydajność większości produktów do ust, a także użyć ich na okolice oczu!

Porada Cosmeterie: Balsam do ust z filtrem przeciwsłonecznym SPF20 firmy Mimitika jest popularnym towarzyszem opalania. Zapewnia bezbarwną ochronę, która nie wysusza ust!

4. SPF na włosy
Ponieważ nasze włosy nie ulegają oparzeniom słonecznym, nie myślimy o nich w pierwszej kolejności, jeśli chodzi o ochronę przed słońcem. Niemniej jednak ważne jest, aby chronić włosy przed promieniowaniem UV, ponieważ w szczególności głowa jest często na nie narażona. Osłabia to strukturę keratynową włosów i często pękają. Aby temu przeciwdziałać, możesz użyć szamponu z filtrem UV lub olejku przeciwsłonecznego.


Śledź Cosmeterie w mediach społecznościowych i nie przegap żadnych nowości i konkursów kosmetycznych!