Maskne (trądzik maskowy) - te wskazówki pomagają przy podrażnieniach i wypryskach skóry

Maskne (trądzik maskowy) - te wskazówki pomagają przy podrażnieniach i wypryskach skóry

W ten sposób wzmacniasz swoją barierę skórną

Tak zwane maskne jest połączeniem słów „Maska” i "Akne" (trądzik) i opisuje trądzikopodobny wygląd w postaci podrażnień skóry, które mogą być wywołane lub nasilone przez noszenie maski na twarz. Typowe objawy maskne to pryszcze w okolicy ust i nosa, zaczerwienienie, suchość skóry i zaskórniki. Przyczyny powstawania skaz i suchych obszarów skóry to ciągłe tarcie między skórą a maską, ponowne użycie używanych masek, noszenie makijażu i gromadzenie się ciepła pod maską, co prowadzi do tworzenia się wilgoci. Z kolei klimat wilgotny i ciepły sprzyja rozwojowi bakterii. Szczególnie wrażliwe typy skóry mogą negatywnie reagować na noszenie maski na twarz.

Przyczyny trądziku maskowego

Tarcie między tkaniną a twarzą podrażnia pory i tworzy mikropęknięcia na skórze, przez które mogą przenikać bakterie i brud. To osłabia barierę skórną. Makijaż, nadmiar sebum i zanieczyszczenia sprzyjają temu procesowi. Ponadto maska jednorazowa nie jest zmieniana wystarczająco często lub maska z tkaniny nie jest prana wystarczająco często. Jest to widoczne w zanieczyszczeniach i zapalonych porach.

Wilgotny klimat spowodowany poceniem się pod maską również wpływa na wygląd skóry i może powodować powstawanie wyprysków.

Konieczne jest regularne, łagodne czyszczenie

Teraz skóra potrzebuje wyjątkowo łagodnej, ale dokładnej rutyny oczyszczania i pielęgnacji, która wzmacnia barierę ochronną skóry i wyrównuje pH skóry. Delikatne produkty myjące, które skutecznie usuwają zabrudzenia, należy stosować rano i wieczorem.

Detox Face Wash od APoEM to bezmydlający żel myjący z olejkiem z drzewa herbacianego i ekstraktami z mandarynki, kiwi, pomarańczy i jabłka. Głęboko oczyszcza skórę, usuwa makijaż i nadmiar sebum. Olejek z drzewa herbacianego pomaga długotrwale redukować zanieczyszczenia bez wysuszania skóry. Cudowny cytrusowy zapach zamienia aplikację w mały zabieg spa.

Wzmocnij barierę ochronną skóry kwasem hialuronowym i ceramidami

Kosmetyki nawilżające z kwasem hialuronowym i ceramidami wzmacniającymi skórę są szczególnie odpowiednie do uodpornienia skóry i ochrony przed wpływami zewnętrznymi.

Podrażniona, zaczerwieniona i reaktywna skóra wymaga optymalnej pielęgnacji - lekkie jak piórko Instant Kalmer Serum od pai Skincare ma właściwości kojące dzięki ekstraktom z asteru plażowego, a naturalne ceramidy pomagają wzmocnić barierę ochronną skóry. Preparat nadaje się również na trądzik różowaty i neurodermit oraz przeciwdziała zaczerwienieniu.

8 wskazówek, jak przeciwdziałać maskne

• Oczyszczaj twarz dwa razy dziennie
• Unikaj mocno kryjącego makijażu lub używaj tylko lekkiego pudru
• Codziennie wymieniaj maskę na nową lub świeżo wypraną
• Nakładaj zwykłe maseczki z glinki
• Raz w tygodniu nakładaj peeling BHA
• Pod maską nosić plastry przeciw pryszczom, aby zapobiec otarciom
• Używaj lekkich, beztłuszczowych kremów żelowych, które wzmacniają i chronią barierę skóry
• Używaj produktów zawierających CBD, cynk, niacynamid lub kwas salicylowy (BHA)