Kwas hialuronowy pod lupą

Kwas hialuronowy pod lupą

Wszystko, co musisz wiedzieć o cudownym środku.

Bez zmarszczek, bez oznak starzenia - broń przeciwstarzeniowa nazywa się hialuronem i obiecuje odmłodzoną cerę, co sprawi, że zawsze będziesz czuć się jak w wieku 25 lat. Ale czym właściwie jest kwas hialuronowy i jak działa ta substancja czynna?

Co to jest kwas hialuronowy?

Jest dobrze znany, ale czym właściwie jest kwas hialuronowy, niewielu wie. W rzeczywistości jest to podwójny cukier, który jest naturalnym składnikiem naszej tkanki łącznej i występuje w przestrzeniach międzykomórkowych między naszą skórą a stawami. Tam służy jako magazyn wilgoci, ponieważ kwas hialuronowy może wiązać duże ilości wody, aby nasmarować nasze stawy.

Jak dokładnie działa kwas hialuronowy?

W naszej skórze hialuron działa jak rezerwuar wody, zapewnia napięcie i elastyczność. Z wiekiem naturalna produkcja hialuronu w naszym organizmie spada, w wyniku czego skóra traci elastyczność i nawilżenie. To stopniowo tworzy zmarszczki i suche obszary skóry. Ważne jest, aby spowolnić ten proces przy odpowiedniej pielęgnacji i właśnie w tym miejscu do gry wkracza kwas hialuronowy. Różne nieusieciowane kwasy hialuronowe są przetwarzane w produktach kosmetycznych i natychmiast wchłaniane i konsumowane przez skórę. W związku z tym codzienna pielęgnacja kwasem hialuronowym jest niezbędna, aby uzyskać wyraźnie gładką i zdrową cerę.

Jakie są rodzaje kwasu hialuronowego?

Rozróżnia się trzy rodzaje kwasu hialuronowego: kwas hialuronowy o krótkim, średnim i długim łańcuchu. Ta ostatnia działa natychmiastowo i nawilża powierzchnię skóry, dzięki czemu działa jak tarcza ochronna. Często jest przetwarzany w postaci kapsułek lub tabletek i ma za zadanie wesprzeć zdrowie naszej skóry poprzez codzienne stosowanie. Z kolei krótkołańcuchowy kwas hialuronowy wnika głęboko w warstwy skóry i osiąga szczególnie skuteczny efekt przeciwstarzeniowy. Stosowany jest głównie w kremach, serum i maskach, które przy codziennym stosowaniu odświeżają cerę.

Dla kogo odpowiedni jest kwas hialuronowy i na co należy zwrócić uwagę przy jego stosowaniu?

Ponieważ hialuron jest, jak już wspomniano, substancją endogenną, zwykle można go stosować na wszystkie rodzaje skóry. Nasza naturalna produkcja kwasu hialuronowego spada od 25 roku życia, dlatego zaleca się włączenie do pielęgnacji najpóźniej od tego czasu kwasu hialuronowego, aby opóźnić proces starzenia się skóry. Najlepiej jest stosować codziennie preparat kwasu hialuronowego, aby osiągnąć optymalne rezultaty i zachować zdrową skórę przez długi czas.


Śledź Cosmeterie w mediach społecznościowych i nigdy więcej nie przegap nowości ani konkursów!