Odpowiednia pielęgnacja włosów na wiosnę

Odpowiednia pielęgnacja włosów na wiosnę

Z dodatkową porcją miłości.

Wiosna wreszcie nadeszła i czas wyrwać włosy z hibernacji. Przygotuj pielęgnację włosów na ciepły sezon i pożegnaj się z przerzedzonymi pasmami, łamliwymi końcówkami i irytującymi rozdwajanymi końcówkami.

5 porad dotyczących wiosennej pielęgnacji włosów

Wyjaśnimy Ci, jak możesz sprwić, że Twoje włosy będą wyglądały pięknie, a także ograniczyć ich sezonowe wypadanie.

1. Podczas mycia włosów obowiązuje zasada: Jakość, a nie ilość!

Nie należy myć włosów zbyt często ani używać zbyt dużej ilości szamponu. Zwykle wystarczy umyć włosy 2-3 razy w tygodniu. W przeciwnym razie pozbawiasz je naturalnego filmu ochronnego i nadmiernie obciążasz skórę głowy i włosy. W przypadku włosów przetłuszczających się włosy można oczywiście myć częściej, ale należy używać bardzo łagodnego szamponu. Nawiasem mówiąc, do mycia wystarczy użyć ilości szamponu wielkości orzecha włoskiego. I: uważaj! Gorąca woda usuwa olej, którego potrzebuje Twoja skóra głowy. Najlepiej więc stosować letnią wodę.

Nasza rada: Szampon Shield firmy NUORI jest odpowiedni do wszystkich rodzajów włosów i skóry głowy dzięki delikatnemu oczyszczaniu, intensywnie nawilża włosy i skórę głowy oraz zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV.

2. Jak zmniejszyć sezonowe wypadanie włosów

W obecnym sezonie wzmożone wypadanie włosów nie jest rzadkością, ale nadal nie jest piękne. Przyczyną jest często brak pierwiastków śladowych lub witamin. Dlatego zalecane jest przyjmowanie witamin z grupy B, cynku, miedzi, miłorzębu i witaminy C. Ponadto zmiany hormonalne, stres, złe odżywianie i suche powietrze ogrzewające mogą nasilać wypadanie włosów.

Nasza wskazówka: Naturalny aktywator włosów firmy Natucain to wysoce skuteczny tonik w sprayu, który zapewnia znacznie mniejsze wypadanie włosów.

3. Rozplataj - ale zrób to dobrze!

W zależności od preferencji używasz grzebienia lub szczotki, ale w obu przypadkach niezwykle ważne jest użycie odpowiedniego produktu. Szorstkie szczotkowanie lub ciągnięcie uszkadza włosy, mogą się łamać i rwać. Upewnij się, że włosie szczotki jest miękkie i zaokrąglone. Należy również unikać produktów, które nie przejdą testu zadrapań na grzbiecie dłoni. Ostre włosie i nieoszlifowane zęby uszkadzają strukturę włosa.

Nasza wskazówka: dzięki The Ultimate Hairbrush od Tangle Teezer masz doskonałą kontrolę podczas stylizacji, a włosy są delikatnie rozplątywane bez ciągnięcia.

4. Dodatkowa pielęgnacja po męczarniach zimowych

Zima nie jest dobrym czasem dla naszych włosów. Teraz jest najwyższy czas, abyś obdarzył swoje włosy miłością. Tutaj możesz zastosować maseczki lub olejki do włosów, aby przywrócić im naturalny blask.

Nasza rada: Głęboko pielęgnująca maska - nawilżenie i połysk od IKOO jest odpowiednia do wszystkich rodzajów włosów, a zwłaszcza do włosów suchych. Zawiera intensywne składniki, które pozwalają na głębszą pielęgnację włosów.

5. Czas na ochronę przeciwsłoneczną

Bez środków ochronnych promieniowanie UV uszkadza nie tylko skórę, ale także włosy. Łuska włosa zostaje zaatakowana, mostki między warstwami keratyny są osłabione, a włosy wysuszone. Szczególnie wiosną często nie doceniamy mocy promieniowania słonecznego, ale tak jak Twoja skóra, pielęgnacja zintegrowana z filtrem SPF jest KONIECZNOŚCIĄ!

Nasza rada: Odżywka bez spłukiwania Nawilżający Detangler + UV Barrier firmy Rahua chroni włosy przed szkodliwym promieniowaniem UV i jednocześnie ułatwia ich rozczesywanie.