Zyskaj większą objętość i pełnię - nawet przy cieńkich włosach

Zyskaj większą objętość i pełnię - nawet przy cieńkich włosach

Marzenie o długich i pełnych włosach

Ciągły stres, brak równowago hormonalnej, kwasowość, złe odżywianie, a w rezultacie niedobory składników odżywczych należą do najczęstszych przyczyn wypadania i przerzedzania się włosów. Ale również regularne farbowanie i niewłaściwa / niewystarczająca pielęgnacja mogą spowodować, że włosy z czasem staną się kruche i cieńsze. Dzięki naszym wskazówkom możesz temu bardzo łatwo przeciwdziałać!

1. Tonik do włosów

Tonik do włosów zawiera specjalne składniki odżywcze, które mogą mieć ukierunkowany wpływ na skórę głowy. Ponadto istnieją naukowo przetestowane składniki aktywne, takie jak kompleks składników aktywnych Follicusan, który w widoczny sposób stymuluje wzrost włosów. Są one zawarte w Hair Activating Serum M2 BEAUTÉ. Jest to innowacyjny produkt, który wspiera wzrost włosów i odżywia je do samych cebulek.

2. Olej rycynowy

Olej rycynowy otrzymuje się z nasion drzewa rycynowego, które jest również nazywane drzewem cudów. Lepki olej zapewnia dużo wilgoci, utrzymuje rzęsy i włosy w zdrowiu i elastyczności, dzięki czemu mogą rosnąć znacznie dłużej. Ponadto olej rycynowy wnika w głębsze warstwy skóry, gdzie dodatkowo wzmacnia i odżywia cebulki włosów. Najlepiej jest nakładać tłoczony na zimno olej rycynowy na skórę głowy i długości raz w tygodniu, wmasować i pozostawić na kilka godzin. Następnie kilkakrotnie umyj włosy szamponem, aż wszystkie pozostałości zostaną usunięte.

3. Składniki odżywcze sprzyjające wzrostowi włosów

Można je przyjmować w postaci suplementów diety lub niektórych rodzajów żywności. Na zdrowy wzrost włosów mają wpływ następujące substancje: witamina C, witaminy z grupy B, witamina E, żelazo, cynk, biotyna, kwas foliowy, krzemionka. Można je znaleźć zwłaszcza w olejach roślinnych, orzechach, warzywach, roślinach strączkowych i owocach.

Możesz również polegać na suplementach diety, które opierają się na tych aktywnych składnikach, takich jak Neofollics Tabletki wspomagające wzrost włosów. Zawierają skuteczne połączenie najlepszych i naturalnych składników, które stymulują zdrowy wzrost włosów od wewnątrz.

4. Jęczmień

Trawa jęczmienna to liście młodych roślin jęczmienia. Stężenie składników odżywczych jest tutaj szczególnie wysokie, ponieważ trawę zbiera się na wczesnym etapie fazy wzrostu. Dlatego zawiera duże ilości witaminy B, wapnia, żelaza, witaminy C, witaminy B1 i cynku i ma doskonałą postać proszku, aby stymulować wzrost włosów. W tym celu można rozpuścić w wodzie od 1 do 2 łyżeczek wysokiej jakości organicznego proszku z trawy jęczmiennej i przyjmować go raz dziennie.

5. Szampon i odżywka, która stymuluje wzrost włosów

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele szamponów, płukanek i masek do włosów, które przeciwdziałają wypadaniu włosów, chronią przed ich łamaniem i stymulują wzrost.

Szampon Head & Hair Heal marki Maria Nila zawiera witaminę E, apigeninę i peptydy, które stymulują mieszki włosowe, a tym samym zapewniają wzrost włosów, a kwas oleanolowy zapobiega ich wypadaniu przy regularnym stosowaniu.

Zdjęcia: Kristoffer Jensen z Unsplash