Jaka maseczka pasuje do mojej skóry?

Jaka maseczka pasuje do mojej skóry?

Idealna maseczka na każdą potrzebę

Są dostępne w różnych fakturach i z szeroką gamą składników: maseczki do twarzy. Każda ma ten sam cel: permanentną poprawę cery. Wyjaśniamy, która maska jest odpowiednia dla danego rodzaju skóry.

Maseczki kremowe

Maseczki kremowe mają gęstszą konsystencję i dlatego są szczególnie łatwe do nałożenia pędzlem lub palcami. Ze względu na bogaty skład odżywczy mają one szczególnie intensywny wpływ pielęgnacyjny na skórę. Nadają się do wszystkich rodzajów skóry, ale szczególnie do skóry suchej i dojrzałej.

Maseczki żelowe

Maseczki żelowe zapewniają skórze absolutny efekt świeżości! Szybko uzupełniają zapasy wilgoci, odżywiają je odżywczymi składnikami i nadają im młodzieńczy wygląd. Rezultatem jest pełniejsza cera o naturalnym blasku.

Maseczki z glinkami

Maseczki z glinkami są dpowiednie do głębokiego oczyszczenia skóry twarzy. Są one szczególnie często stosowane na nieczystą lub tłustą skórę. Absorbują nadmiar sebum, który zatyka pory, zapobiegając zaskórnikom i przebarwieniom.

Maseczki na noc

Maski na noc są szczególnie intensywne i aktywne składniki z tych masek mogą być szczególnie dobrze wchłaniane w nocy.

Jednak pod względem zastosowania wszystkie są takie same: używaj maski „snu” raz w tygodniu zamiast zwykłego kremu do twarzy. Nakładaj na twarz po oczyszczeniu, wykonuj okrężnymi ruchami i połóż się do łóżka. Następnego ranka budzisz się natychmiast ze świeższą cerą. Są odpowiednie dla wszystkich rodzajów skóry. Szczególnie wrażliwe typy skóry powinny wcześniej przetestować maskę pod kątem zgodności na małym obszarze, zanim będzie leżała na skórze przez całą noc.

Maszeczki peelingujące

Łagodne kwasy, najdrobniejsze naturalne cząstki (np. z popiołu wulkanicznego lub tlenku glinu) lub enzymy w maskach złuszczających zapewniają jedwabiście gładką skórę, ponieważ martwe komórki skóry i nadmiar sebum są delikatnie usuwane. Oczyszczają również pory, a efekt głębokiego oczyszczania przeciwdziała zanieczyszczeniom. Idealnie nadają się do szybko tłustej skóry z tendencją do przebarwień.

Maseczki z tkaniny

Maseczki z tkaniny są produktami wykonanymi z cienkiego materiału już przyciętego w kształcie twarzy. Są nasączone specjalnymi składnikami aktywnymi. Maseczki z tkaniny są zawsze pakowane indywidualnie, po prostu rozkładane do aplikacji i umieszczane na twarzy.

Zaletą jest to, że twoje ręce są czyste, kiedy z nich korzystasz, nic nie kapie na twoje ubrania, a ponadto nie musisz się martwić jaką ilość produktu nałożyć, ponieważ te maski są już gotowe do użycia.