Niacynamid w kosmetykach: co daje ten składnik aktywny

Niacynamid w kosmetykach: co daje ten składnik aktywny

Witamina B3 do twarzy

Niacynamid jest pochodną witaminy B3 (nazwa chemiczna witaminy B3 to niacyna). Oznacza to, że niacynamid jest formą Vitmain B3, która ma nieco inny wzór chemiczny niż niacyna.

Liczne badania kliniczne wykazały, że substancja rozpuszczalna w wodzie może mieć pozytywny wpływ na skórę, jeśli jest stosowana regularnie. Pochodną witaminy stosuje się w serum na bazie wody, takich jak eliksir Vital B firmy MUKTI.

Na końcu artykułu (lub w kolumnie obok artykułu) znajdziesz kilka z naszych najlepiej sprzedających się produktów zawierających niacynamid! Nacynamid nadaje się do prawie każdego rodzaju skóry, ponieważ materiał jest ogólnie dobrze tolerowany!

Jaki jest wpływ niacynamidu?

1. Efekt przeciwstarzeniowy

Pochodna witaminy B3 ma właściwości przeciwutleniające i chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Zapobiega to przedwczesnemu starzeniu się skóry. Substancja stymuluje również produkcję lipidów oraz tworzenie własnego kolagenu i elastyny w organizmie. Rezultatem jest jędrniejsza, gładsza cera, która zyskuje elastyczność. Przy regularnym stosowaniu możesz zapomnieć o drobnych zmarszczkach.

2. Wzmacnia funkcję ochronną skóry i nawilża

Badania wykazały, że substancja działa regenerująco na uszkodzoną barierę skórną. Witamina B3 wspomaga organizm w tworzeniu lipidów i ceramidów, które są niezbędne dla funkcji ochronnej skóry. Nienaruszona bariera ochronna zapewnia, że skóra traci mniej wilgoci i staje się bardziej odporna na wpływy zewnętrzne. Dlatego produkty zawierające niacynamid są również idealne dla skóry suchej.

3. Pomaga zmniejszyć powiększone pory

Przy regularnym stosowaniu pory stają się mniejsze. Skóra jest delikatniejsza i bardziej równomierna.

4. Łagodzi skórę

Pochodna witaminy B3 wspiera własną regenerację skóry i zapewnia, że skóra ma mniej podrażnień.

5. Redukuje zanieczyszczenia i matuje tłustą skórę

Niacynamid reguluje produkcję sebum i może pomóc zmatowić strefę T. Ponadto witamina ma działanie antybakteryjne i może w dłuższej perspektywie zapewnić gładszą cerę przy znacznie mniejszej ilości zanieczyszczeń.

6. Przeciwdziała przebarwieniom skóry

Wiadomo również, że pochodna witaminy B3 hamuje syntezę melaniny, a tym samym powoduje znikanie ciemnych plam pigmentowych i wyprysków. Sprawia, że cera znów się promienieje.

Uwaga, zbyt wysokie stężenie niacynamidu może tymczasowo prowadzić do niepożądanego zaczerwienienia skóry, ponieważ witamina tymczasowo rozszerza naczynia krwionośne. Dlatego należy zwrócić uwagę na stężenie. Osoba zaczynająca stosowanie powinna wybrać stężenie 1-5%, bardziej doświadczonych w stosowaniu niacynamidu i dla bardziej dojrzałych typów skóry można stosować serum o zawartości niacynamidu do 10%.

Śledź Cosmeterie w mediach społecznościowych i nie przegap żadnych nowości i konkursów!