Samodzielnie farbujesz brwi? Na to powinnaś zwrócić uwagę.

Samodzielnie farbujesz brwi? Na to powinnaś zwrócić uwagę.

W trzech krokach do idealnych brwi

Nie wszystkie kobiety są obdarzone ciemnymi, pełnymi brwiami. Włosy są często bardzo jasne i dlatego wydają się mniej gęste. Możesz sobie pomóc dzięki specjalnym farbom do brwi, które sprawiają, że brwi wyglądają znacznie bardziej efektownie.

Zaleta: farba jest odporna na rozmazywanie, wodoodporna i utrzymuje się do sześciu tygodni! Powiemy Ci, jak szybko i łatwo farbować brwi w domu!

Potrzebujesz następujących rzeczy:

  • Farba do brwi i rzęs
  • Wywoływacz
  • Mały pojemnik do mieszania
  • Bezolejowy płyn do demakijażu oczu
  • Krem do skóry tłustej
  • Płatki bawełniane
  • Wacik
  • Opcjonalnie: sól fizjologiczna

1. Przygotowania

Przed zabiegiem należy zdjąć soczewki kontaktowe i oczyścić brwi z makijażu za pomocą bezolejowego produktu do demakijażu oczu. Opcjonalnie można usunąć makijaż za pomocą wacika zwilżonego solą fizjologiczną. Teraz nałóż tłusty krem do pielęgnacji skóry na brwi (np. Uniwersalny balsam do skóry od Egyptian Magic ), aby te obszary nie nabrały koloru.

Wybierz odpowiedni kolor brwi i rzęs. Wybór kolorów brwi i rzęs od RefectoCil waha się od jasnobrązowego przez czerwonawo brązowy do głębokiej czerni. W przypadku jasnych włosów najciemniejszego koloru nie należy wybierać od razu. Wszystkie kolory z RefectoCil są również odpowiednie dla wrażliwych oczu i zostały przetestowane okulistycznie i dermatologicznie.

Jeśli chcesz odbarwić brwi (z góry), najlepszy jest ten Pasta wybielająca Blonde Brow od RefectoCil. Uwaga: Jeśli wcześniej zastosujesz RefectoCil Blonde Brow, czas aplikacji koloru brwi zostanie skrócony do 1-5 minut.

Teraz wymieszaj farbę do brwi i wywoływacz w stosunku 1: 1 (odpowiada ok. 2 cm koloru brwi i 10 kroplom roztworu wywoływacza). Do mieszania użyj małego plastikowego patyczka. Wywoływacz RefectoCil Oxidant liquid 3% jest optymalnie dopasowany do skojarzonego koloru brwi i wystarcza na około 100 aplikacji.

Wskazówka kosmetyczna: brwi należy wyrywać dopiero po farbowaniu, ponieważ dzięki temu nawet najdelikatniejsze włosy są lepiej widoczne. Ponadto barwnik może inaczej osadzić się w porach, co może prowadzić do nieestetycznych ciemnych plam.

2. Zastosuj farbę

Nanieś mieszankę kolorów za pomocą małego pędzla lub wacika w kierunku wzrostu. Upewnij się, że równomiernie rozprowadzasz krem i że wszystkie włosy są zakryte. Wilgotnym bawełnianym wacikiem można usunąć małe przebarwienia i w razie potrzeby poprawić kształt brwi. Teraz mikstura powinna działać przez około 5–10 minut. Im dłuższy czas ekspozycji, tym bardziej intensywny efekt.

Wskazówka: najlepiej farbować jedną brew naraz, a nie jednocześnie - ułatwia to kontrolowanie czasu ekspozycji, a efekt jest bardziej równomierny.

3. Ostatnie kroki

Następnie wytrzyj farbę najpierw suchym, a następnie wilgotnym wacikiem. Resztki farby można usunąć za pomocą zmywacza do makijażu lub soli fizjologicznej. Następnie popraw kształt brwi i voila!

Śledź Cosmeterie w mediach społecznościowych i nie przegap żadnych nowości i konkursów!