5 wskazówek, jak dbać o środowisko w łazience

5 wskazówek, jak dbać o środowisko w łazience

Piękno w harmonii ze środowiskiem.

Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszy i, zwłaszcza w przypadku produktów do pielęgnacji, należy się go najpierw nauczyć. Towarzyszymy Ci naszymi 5 wskazówkami dotyczącymi bardziej zrównoważonego rozwoju w łazience, krok po kroku, prowadząc przyjazny dla środowiska styl życia. Zróbmy to!

1. Wskazówka dotycząca zrównoważonego rozwoju: pa pa, plastikowe opakowanie!

Zacznijmy od klasyki i ograniczmy ilość plastikowych opakowań w Twojej łazience! Na szczęście coraz więcej marek stawia na ekologiczne opakowania wykonane z trzciny cukrowej, szkła lub innych materiałów nadających się do recyklingu. Bambus jest obecnie bardzo popularny, ponieważ jest jedną z najszybciej rosnących roślin na ziemi.

W Cosmeterie oczywiście robimy wszystko, co w naszej mocy, jeśli chodzi o wysyłkę i używamy wyłącznie w 100% biodegradowalnego materiału wypełniającego oraz pudełek wykonanych z czystej tektury.

2. Wskazówka dotycząca bardziej zrównoważonego rozwoju: produkty wielokrotnego użytku

Czy Twój kosz na śmieci szybko zapełnia się produktami jednorazowego użytku, takimi jak waciki, podpaski i tampony? Nad tym powinnaś teraz popracować. W przypadku produktów jednorazowych istnieją teraz super zrównoważone alternatywy, które nie tylko chronią Twój portfel na dłuższą metę, ale także środowisko. A może na przykład waciki z mikrofibry?

Wskazówka Cosmeterie: wielorazowe płatki czyszczące wykonane z bawełny organicznej Pure Skin Food to świetna alternatywa wielokrotnego użytku dla konwencjonalnych wacików. Kolejny plus: tekstylia są produkowane w sposób rzetelny w warsztatach integracyjnych w Peru, gdzie głuche kobiety są szkolone na krawiectwo.

3. Wskazówka dotycząca zrównoważonego rozwoju: stan stały stałe zamiast cieczy

Szampon, odżywka, żel pod prysznic - to dużo plastikowych butelek. Ich odpowiedniki w formie stałej są znacznie bardziej przyjazne dla środowiska. Na przykład szampon do włosów w postaci stałej lub mydło do włosów nie zawierają wody i nie wymagają żadnych konserwantów ani plastikowych opakowań. Dzięki nim oszczędzasz również miejsce w swojej łazience!

Wskazówka Cosmeterie: Szampon w postaci stałej Hibiskiss firmy Foamie sprawia, że zniszczone włosy stają się jedwabiście miękkie! Dodatkową zaletą jest opakowanie bez plastiku.

4. Wskazówka dotycząca bardziej zrównoważonego rozwoju: pielęgnacja zębów

Konwencjonalne szczoteczki do zębów są wykonane z plastiku i ropy naftowej, co niestety sprawia, że są nietrwałe. Szczoteczki do zębów wykonane z bambusa są szczególnie ekologiczne, są w większości wegańskie, kompostowalne i zrównoważone. Nawiasem mówiąc, tabletki pasty do zębów w opakowaniu bez plastiku to świetna alternatywa dla zwykłej pasty do zębów.

Wskazówka Cosmeterie: z zestawem All Natural Oral Care Kit firmy Stop The Water! możesz poczuć drogę do przyjaznej dla środowiska pielęgnacji zębów.

5. Wskazówka dotycząca zrównoważonego rozwoju: Fair Beauty

Istnieją teraz definicje sprawiedliwego piękna, które początkowo mogą być przytłaczające. W tym przypadku mówimy o kosmetykach naturalnych fair trade. Ekstrakty ze sprawiedliwego handlu należy uzyskiwać w rolnictwie przyjaznym dla środowiska, oszczędzającym zasoby i wspierać ich zrównoważony rozwój. Ponadto warunki pracy na plantacjach posiadających certyfikat Fair Trade są znacznie lepsze, a projekty charytatywne są często wspierane na miejscu. Aby w przyszłości polegać na produktach ze składnikami sprawiedliwego handlu, zwróć uwagę na pieczęć z tyłu produktów do pielęgnacji.