Balsam, krem czy maść - jaka jest różnica?

Balsam, krem czy maść - jaka jest różnica?

Tak składają się mieszanki!

Codziennie stosujemy preparaty, aby nasza skóra była zdrowa i piękna, czy to balsamy, kremy czy maści. Wszystkie są mieszaniną wody, oleju i emulgatora, co w pierwszej kolejności umożliwia zmieszanie obu substancji. Rezultatem jest emulsja zróżnicowana w zależności od proporcji wody i oleju. Mówi się o emulsji typu woda w oleju (W / O) lub olej w wodzie (O / W). Ale która z nich jest teraz odpowiednią pielęgnacją dla Twojej skóry?

Balsamy - Świetna smarowalność

Balsamy rozprowadzają się wyjątkowo gładko po skórze, są zwykle niezwykle ekonomiczne i pielęgnują skórę przez długi czas. Jest to emulsja typu olej w wodzie, a zawartość wody w balsamach jest wyższa niż w kremach czy maściach. Dzięki temu łatwo się rozprowadza, co sprawia, że mieszanka jest odpowiednia na duże powierzchnie. Balsamy do ciała zapewniają skórze wystarczającą ilość wilgoci, witamin i składników odżywczych, aby była zdrowa i elastyczna. Dzięki niewielkiej zawartości olejku balsamy szybko się wchłaniają i pozostawiają przyjemne uczucie na skórze.

Wskazówka Cosmeterie: balsamy są odpowiednie dla normalnych typów skóry bez żadnych problemów, przy suchej skórze należy zwrócić uwagę na wyższą zawartość oleju.

Kremy - wzmacniacze nawilżenia

W zasadzie kremy zawierają więcej wody niż olej i są zdecydowanie klasykiem w każdej łazience. Twoim celem jest nawilżenie skóry i łatwość aplikacji. W zależności od potrzeb stosunek oleju do wody jest różny, dzięki czemu kremy działają odświeżająco, regulująco lub nawilżająco. Kremy są wzbogacone różnymi składnikami dla różnych typów skóry i potrzeb.

Wskazówka Cosmeterie: w przypadku cery tłustej lub mieszanej zaleca się stosowanie kremów na bazie wody, ponieważ są one mało tłuste i nadal zapewniają nawilżenie. Jeśli masz skłonność do wrażliwej skóry, możesz użyć kremów, które są wzbogacone niewielkim lub zerowym zapachem, aby niepotrzebnie nie podrażniać skóry. Jeśli masz skłonność do suchej skóry, możesz ją pielęgnować za pomocą bardziej tłustego kremu z większą zawartością oleju.

Maści - wyjątkowo tłuste

Maści są emulsjami typu woda w oleju i dlatego mają bardziej tłuste właściwości. Ich celem jest ochrona Twojej skóry i magazynowanie wilgoci. Istnieją również tak zwane maści tłuste, które w ogóle nie zawierają wody i całkowicie pokrywają skórę w celu jej szczególnie intensywnej ochrony.

Wskazówka Cosmeterie: możesz używać maści do skóry suchej, ponieważ wysoka zawartość tłuszczu zapobiega dalszemu odwodnieniu.


Śledź Cosmeterie w mediach społecznościowych i nigdy więcej nie przegap nowości ani konkursów!