Wałek do twarzy: akceoria kosmetyczne z Dalekiego Wschodu

Wałek do twarzy: akceoria kosmetyczne z Dalekiego Wschodu

Skoncentruj się na gua sha, różowym kwarcu i jadeitowych wałkach

To, co zaczęło się jako totalny szum, w międzyczasie stało się nieodzowną częścią naszej rutyny kosmetycznej. Rolki do twarzy i Gua Sha są niezbędne do ukierunkowanego masażu twarzy i dają imponujące efekty!

Skąd się biorą gua sha, różany kwarc i jadeitowe wałeczki?

To, co jest u nas trendem od kilku lat, od wieków jest zakorzenione w tradycyjnej medycynie chińskiej. Chińczycy bardzo wcześnie odkryli ukrytą moc kamieni w łagodzeniu bólu poprzez usuwanie szkodliwych substancji ze skóry. Dziś wykorzystują swoje efekty przeciwstarzeniowe głównie dla siebie, w postaci różowego kwarcu i jadeitowych wałków, a także Gua Sha do ukierunkowanych masaży twarzy.

Jaki wpływ mają narzędzia kosmetyczne?

Jak już pokrótce wspomniano, wszystkie są narzędziami do masażu wykonanymi z kamieni leczniczych do twarzy, w różnych wzorach. Na naszej twarzy znajduje się 26 mięśni i kilka dróg limfatycznych, które twardnieją pod wpływem stresu, braku snu i płynów. Rezultatem jest blada cera i opuchnięte obszary. Układ limfatyczny nie ma własnej pompy i musi być aktywowany ruchem. Masaż twarzy pobudza krążenie krwi, a zanieczyszczenia mogą być lepiej i szybciej usuwane. Ponadto stymulowana jest funkcja skóry oraz produkcja elastyny i kolagenu w skórze. Cera wydaje się bardziej jędrna i zyskuje promienny blask! Nawiasem mówiąc, masaż pozwala twarzy lepiej przyjąć następujące produkty pielęgnacyjne.

Rolki z różowego kwarcu i jadeitu

Różowy czy zielony, różowy kwarc czy jadeit - czego chcesz? Kamienie lecznicze różnią się nie tylko kolorem, ale także mają różne właściwości.

Jadeit: Jadeit oznacza zdrowie w Azji, jest uważany za odtruwający i relaksujący, mówi się, że ma działanie kojące i równoważy równowagę kwasowo-zasadową.

Kwarc różowy: Kamień wykonany z kwarcu różowego ma działanie ujędrniające, poprawiające krążenie krwi. Ponadto w Azji mówi się o odprężaniu i wspomaganiu leczenia.

Zastosowanie: Masaż twarzy powinien odbywać się zawsze na oczyszczonej twarzy rano i wieczorem. Zwykle zaczynasz od środka twarzy i wielokrotnie toczysz go na zewnątrz. Na okolice oczu użyj mniejszego wałka i przetaczaj go od powieki do skroni. Powoli należy również pracować nad nosem mniejszym wałkiem i masować go od czubka nosa do brwi. Na szyi pracujesz ostrożnie od dołu do góry większym wałkiem. Później możesz też nakładać serum, olejek do twarzy, a nawet na dzień lub na noc za pomocą wałka do twarzy.

Gua Sha

Gua Sha jest również wykonana z kamieni szlachetnych, różowego kwarcu lub jadeitu. Ten rodzaj masażu twarzy ma na celu uwolnienie skóry od zatorów i toksyn, określany jest jako rodzaj odtruwającego zabiegu na twarz. Z jednej strony poprawia się krążenie krwi i pozostawia świeżą cerę. Ponieważ masaż rozluźnia również mięśnie twarzy, Gua Sha jest również znana ze swojego działania przeciwstarzeniowego.

Sposób użycia: Podobnie jak w przypadku wałka do twarzy, możesz rano i wieczorem masować twarz Gua Sha na oczyszczoną skórę - najlepiej po użyciu wałka dla optymalnego efektu. Nałóż wybrany olejek do twarzy i rozpocznij masaż. Ważne jest, aby zawsze umieszczać kamień na środku twarzy i masować nim od wewnątrz na zewnątrz. W przypadku szyi zaczynasz od dołu.