5 wskazówek dla nieskazitelnych i opalonych nóg

5 wskazówek dla nieskazitelnych i opalonych nóg

Termometr wspina się ponad 30 stopni, asfalt świeci, a ubrania zasysają każdą część naszego spoconego ciała. Wtedy chciałbyś nosić jak najmniej. Ty też, gdy pierwszy w ciągu roku nosisz spódnicę, szorty lub sukienkę i czujesz się trochę nieswojo, ponieważ dwie białe jak ser nogi wyglądają źle? Na tym białym płótnie bardzo szybko widoczne są wgniecenia, plamy pigmentowe i inne niedoskonałości. Ale na szczęście istnieje rozwiązanie dla prawie każdego możliwego (kosmetycznego) „problemu”! Oto pięć porad, dzięki którym możesz w mgnieniu oka wyczarować lekko opalone nogi.

  • Balsam do opalania

Latem wraca do wielu: ten niestrudzony przymus opalania. Ponieważ zbyt dużo słońca w połączeniu ze zbyt małą ochroną przeciwsłoneczną nie tylko zwiększa ryzyko raka skóry, ale także przyspiesza przedwczesne starzenie się skóry, wolimy używać lekkiego samoopalacza. W międzyczasie dostępne są balsamy do opalania, które mogą być budowane etapami i nie pozostawiają smug, jak skóra pocałowana przez słońce.

  • Makijaż dla nóg

Czekaj, co? Makijaż nóg? Tak, racja. Ale nie powinieneś sobie wyobrazić beżowej i ultra-kryjącej podstawy, ponieważ jest ona używana do twarzy, ale raczej lekko zabarwionego balsamu do ciała. Zawiera na przykład drobne cząsteczki połysku, które rozjaśniają nogi i sprawiają, że wydają się szczuplejsze i bardziej równomierne. Dotyk koloru zapewnia opalone nogi w kilka sekund, bez samoopalacza. Barwione kremy do nóg, takie jak Sun-Lite Sheer Lingerie for Legs, zachowuje się jak druga skóra, zapewniając efekt „rajstop”, który działa jak rozmycie nóg.

  • Gadgtety antycellulitowe

Cellulit jest niezapalną zmianą podskórnej tkanki tłuszczowej na udach i tyłku i sam w sobie nie stanowi problemu, ponieważ nie powoduje bólu ani nie zaburza zdrowia. Niemniej jednak wiele kobiet uważa to za niepokojące i chciałoby się ich pozbyć na zawsze. Sam cellulit jest dość trwały i trudno jest go całkowicie zlikwidować, ale z pewnością możesz sobie trochę pomóc. Istnieją specjalne przyssawki, z którymi można codziennie pielęgnować dotknięte obszary. Po prostu nałóż olej na ciało na uda i pośladki, lekko ściśnij czapkę i pozwól gadżetowi przesuwać się po skórze ruchem okrężnym. Wynikające z tego podciśnienie stymuluje limfę i przy regularnym stosowaniu może zapewnić lekkie wygładzenie powierzchni skóry.

  • Kremy

Istnieją również wysoce skuteczne kremy antycellulitowe (takie jak ten ze skin689), które stymulują syntezę kolagenu i wzmacniają tkankę. W połączeniu z masażem, małym wysiłkiem fizycznym i zdrową dietą możesz w pełni zadbać o swoje nogi.

  • Balsamy i porady przeciwko ciężkim, opuchniętym nogom

Innym problemem w wysokiej temperaturze jest zatrzymywanie wody i ciężkie, zmęczone nogi. Nie tylko wygląda nieatrakcyjnie, ale także nie jest to przyjemnie, ponieważ skóra napina się, a nogi mogą boleć. Tutaj pomocne mogą okazać się zimne prysznice lub krótka kąpiel lodowa dla stóp. Pomocne jest również podnoszenie nóg co wieczór. Możesz pomóc sobie również balsamami, które pobudzają krążenie krwi, działają chłodząco, a uczucie ciężkich nóg znika.