Najlepsze zabiegi na rozdwojone, łamliwe i przesuszone końcówki

Najlepsze zabiegi na rozdwojone, łamliwe i przesuszone końcówki

Odpowiednia kuracja do włosów na każdą potrzebę

Głęboka pielęgnacja włosów

Włosy są narażone na duży stres, szczególnie w miesiącach zimowych: wełniane czapki, suche powietrze ogrzewające i zimno. Dlatego zdecydowanie warto dostosować pielęgnację włosów pasującą do pory roku. Włosy potrzebują teraz odżywczych zabiegów z odżywczymi olejkami i składnikami nawilżającymi. Pomagają w naprawie zniszczonych włosów i tworzą warstwę ochronną wokół każdego pojedynczego włosa.

⫸ Zabiegi na włosy są wszechstronne: ułatwiają rozczesywanie, nawilżają, zmiękczają i uelastyczniają włosy oraz zapobiegają puszeniu się.

Prawidłowe nałożenie masek na włosy

Aby kuracje mogły rozwinąć swój pełny efekt, podczas ich stosowania należy przestrzegać następujących punktów:

  1. Delikatnie rozprowadź maseczkę na wilgotne włosy grzebieniem o szerokich zębach.
  2. Produkt należy nakładać tylko na długości od wysokości uszu, ponieważ włosy u nasady są naturalnie tłuste, a skóra głowy może być nadmiernie pielęgnowana.
  3. Skręć włosy w lekki kok i zawiń w ciepły ręcznik. Łuski włosów otwierają się pod wpływem ciepła, a składniki aktywne mogą lepiej wnikać.
  4. Pozostaw na co najmniej dwadzieścia do trzydziestu minut (czas zależy od maski).
  5. Dokładnie spłucz włosy zimną wodą, aby ponownie zamknąć łuski.

Odpowiednia maska do każdego rodzaju włosów

  • Maseczki nawilżające

Maseczki nawilżające są idealne dla cienkich włosów. Brakuje im sprężystości, dlatego często wygląda płasko. Aby niepotrzebnie nie obciążać włosów, polecane są lżejsze zabiegi z nawilżającym kwasem hialuronowym. Keratyna i proteiny pszenicy są również idealne, ponieważ pomagają wzmocnić włosy.

Porada Cosmeterie: nałóż niewielką ilość produktu na cienkie włosy i najlepiej rozprowadź na całej długości.

  • Maski do włosów o właściwościach naprawczych

Włosy suche lub farbowane są bardziej łamliwe. Końcówki mogą pękać, a dodatkowo stawać się suche. Włosy pilnie wymagają pielęgnacji! Oprócz nawilżenia potrzebują przede wszystkim bogatych w składniki odżywczych, olejów roślinnych, takich jak olej arganowy czy kokosowy, a także składników budujących strukturę i wzmacniających, takich jak prowitamina B5 czy pantenol. Aby zachować elastyczność, po każdym myciu lub w przerwach możesz dodawać odrobinę olejku do włosów.

  • Odżywcza głęboka pielęgnacja

Włosy puszące się, kręcone i mocno zniszczone, które nie są zbyt cienkie, wymagają intensywnej, głębokiej pielęgnacji. Włosy nie są tu tak blisko skóry głowy, dlatego łój, który tworzy się na skórze głowy i w całkowicie naturalny sposób pielęgnuje włosy, nie osiąga nawet długości. Doskonale sprawdzają się bogate, intensywne zabiegi na włosy, zawierające takie składniki jak aloes, masło shea czy olej z awokado, które dostarczają włosom składników odżywczych i nawilżających oraz działają lekko nawilżająco. Składniki aktywne otaczają włosy niczym tarcza ochronna i chronią je przed wysuszeniem.

Śledź Cosmeterie w mediach społecznościowych i nie przegap żadnych nowości i konkursów kosmetycznych!