We stand with Ukraine

Nicepeople - wsparcie i pomoc dla Ukrainy

© UNHCR : CHRIS • MELZER

Ten sklep internetowy jest częścią grupy niceshops, której siedziba znajduje się w Austrii.

My jako rodzina niceshops jesteśmy wstrząśnięci wydarzeniami wojennymi w Ukrainie oraz obecną sytuacją w tym kraju. Na co dzień pracujemy w środowisku międzynarodowym. Nasi pracownicy pochodzą z 20 krajów. Niektórzy z nas mają przyjaciół i rodziny w Ukrainie. Inni pochodzą z Polski i Słowacji - krajów graniczących z Ukrainą, przez co w krótkim czasie stały się one celem ucieczki wielu uchodźców wojennych z Ukrainy.

W mgnieniu oka zjednoczyliśmy się i zorganizowaliśmy pomoc dla dotkniętych wojną Ukraińców. Niezliczone prywatne darowizny, doświadczenie w pakowaniu paczek i organizacji transportu sprawiły, że byliśmy w stanie szybko zrealizować przewóz niezbędnych przedmiotów takich jak: leki, artykuły higieniczne, ciepłe ubrania oraz pożywienie i dostarczyć je w krótkim czasie do Ukrainy, do potrzebujących pomocy ludzi.

© VALERIO • MUSCELLA | © UNHCR : ELIZABETH • STUART

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet rozszerzyliśmy i przedłużyliśmy planowaną już wcześniej zbiórkę funduszy na UNHCR i ich program „Kobiety na uchodźstwie”.

Nieustannie organizujemy i finansujemy również ciężarówki, które przez Słowację wiozą pomoc humanitarną na słowacko-ukraińską granicę, gdzie jest ona przepakowywana i transportowana dalej do Ukrainy.

Razem z lokalną inicjatywą Save Ukraine Graz i różnymi organizacjami pozarządowymi zbieramy darowizny, aby zapełnić ciężarówki najpotrzebniejszymi produktami i móc je w krótkim czasie wysłać do Ukrainy. Chcielibyśmy w ten sposób odciążyć także prywatnych wolontariuszy, którzy dotychczas samodzielnie, z pełnymi paczek samochodami, odbywali długą, żmudną drogę do granicy z Ukrainą.

Akcja pomocowa trwa

W nadchodzących dniach i tygodniach będziemy nadal zbierać potrzebne rzeczy i dostarczać je tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Wojna, mimo że nie dotyka nas bezpośrednio, sprawia, że jesteśmy przygnębieni i często brakuje nam słów, aby skomentować otaczają nas rzeczywistość. Jednak nie pozostajemy bezczynni, ale działamy! Niezmiernie wzrusza nas to, jak wiele osób chce pomagać. Czujemy także ogromną wdzięczność, za to, że znajdujemy się w szczęśliwym położeniu, pracując w firmie, która bierze na siebie odpowiedzialność społeczną i przywiązuje wielką wagę do bycia człowiekiem dla drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że przemoc i ludzkie cierpienie wkrótce się skończą.