Peptydy - dlaczego są tak skuteczne przeciwko zmarszczkom

Peptydy - dlaczego są tak skuteczne przeciwko zmarszczkom

Składnik przeciwstarzeniowy

Badania naukowe pokazują obiecujące wyniki zastosowania peptydów w pielęgnacji skóry. Mają doskonałe właściwości przeciwstarzeniowe, mogą wzmocnić barierę skórną i pomóc w zachowaniu młodego wyglądu. Ponadto peptydy są bardzo dobrze tolerowane, a zatem odpowiednie również dla wrażliwych rodzajów skóry.

Co to są peptydy?

Peptydy (takie jak keratyna, kolagen lub elastyna) są własnymi białkowymi elementami budulcowymi, które znajdują się w komórkach i są częścią tkanki łącznej, włosów i paznokci. Jako substancja sygnałowa stymulują proces regeneracji skóry. Dlatego są one również uważane za doskonały składnik przeciwstarzeniowy w branży kosmetycznej. Badania kliniczne potwierdziły, że peptydy są wyraźnie zaangażowane w procesy takie jak wzrost komórek, witalność komórek i odnowa skóry.

Przy regularnym stosowaniu produktów zawierających peptyd można uzyskać jędrniejszą, młodzieńczą cerę.

Inne działanie peptydów

  • Zwiększ sprężystość skóry
  • Właściwości kojące
  • Popraw elastyczność skóry
  • Stymulacja produkcji kolagenu
  • Minimalizuj drobne zmarszczki
  • Zwiększ wilgotność skóry

Produkty z peptydami

Peptyd Booster z Paula's Choice

Booster peptydowy zawiera osiem niezbędnych peptydów, które zapewniają skórze wszystko, czego potrzebuje do promiennego, pulchnego i zdrowego wyglądu, booster wspiera własne peptydy skóry, takie jak keratyna, kolagen i elastyna. Dzięki wysoce skutecznej mieszaninie peptydów przeciwdziała się utracie wilgoci, zmarszczkom i ciemnym plamom.

De-Stressed Tonic 1.2 autorstwa True North

De-Stressed Tonic 1.2 oczyszcza, nawilża i łagodzi skórę dzięki opatentowanemu kompleksowi Aloe Vera. Kwas hialuronowy zapewnia intensywne nawilżenie i pozostawia skórę przyjemną. Głównym składnikiem jest Syn-Tacks - połączenie peptydów, które stymulują białka komórkowe.

3. Collagen Management Contour Lift Ampoules von Dr. Temt

To wysoce skoncentrowane serum z aktywnym składnikiem zapewnia widoczny efekt ściągający na kontur twarzy i dostarcza skórze dużą dawkę wilgoci. Intensywna formuła zawiera kolagen i peptydy tworzące elastynę oraz kwas hialuronowy, które są niezbędnymi elementami budulcowymi kolagenu. Witamina C w połączeniu z budulcem kolagenu pomaga podwoić działanie kolagenu i peptydów indukujących elastynę. Intensywne nawilżenie z kwasu hialuronowego sprawia, że skóra wygląda na jędrną i równomierną.