DIY maski do włosów

DIY maski do włosów

Problemy z włosami? Bez zbędnych kłopotów mamy odpowiednie domowe środki zaradcze: zebraliśmy dla Ciebie trzy receptury masek do włosów. Większość składników, które prawdopodobnie masz już w domu. Jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę podczas wykonywania domowych masek do włosów, jest poszukiwanie składników wysokiej jakości produktów.

Przygotowanie jest bardzo proste, ponieważ przy wszystkich przepisach składniki są po prostu mieszane razem w misce lub innym pojemniku i równomiernie nakładane na wilgotne włosy. Po określonym czasie wystarczy dokładnie spłukaćć maskę i ułożyć włosy jak zwykle.

# 1 Kruche włosy i rozdwojone końcówki

Przy regularnym stosowaniu włosy są lepiej nawilżone. Zapach majonezu znika natychmiast po umyciu.

½ obranego awokado
2 łyżeczki oleju kokosowego
1 łyżeczka miodu
1 łyżka majonezu

Czas ekspozycji: 10-15 minut

Zastosowanie: raz w tygodniu

# 2 Suche włosy i większa elastyczność

Ta maska poprawia naturalną elastyczność włosów i dostarcza włosom odpowiedniego nawilżenia. Również dla skóry głowy ta maska to prawdziwa uczta i uspokaja jej trwałość. W razie potrzeby olejek lawendowy można również pominąć.

1 banan
2 łyżeczki oliwy z oliwek lub oleju migdałowego
3 krople olejku lawendowego
1 łyżeczka miodu

Czas ekspozycji: 10 minut

Zastosowanie: raz w tygodniu

# 3 Łuszcząca się skóry głowy / wzrost włosów

Niestety nie tylko u mężczyzn pojawia problem: łuszcząca się skóra głowy. Zwłaszcza w zimie nasza skóra głowy jest wyjątkowo wrażliwa. Dzięki kwasowości octu jabłkowego przynosisz z powrotem wartość pH swojej skóry głowy. Ocet pobudza również krążenie skóry głowy, która jednocześnie stymuluje wzrost włosów i zapobiega wypadaniu włosów.

Czego potrzebujesz

1 x sok z cytryny
1 x łyżeczka miodu
1 x łyżka octu jabłkowego

Czas ekspozycji: 15 minut

Zastosowanie: dwa razy w tygodniu

Baw się dobrze, wypróbowując! A jeśli nie chcesz sam przygotowywać masek, możesz również użyć naturalnych masek do włosów od nas.