Une Nuit Nomade - niezwykłe perfumy o wysokiej rozpoznawalności

Une Nuit Nomade - niezwykłe perfumy o wysokiej rozpoznawalności

Dziennik podróży zapachów

Bujne drzewa daktylowe, zielone oazy, chłodna morska bryza i pachnące bukiety kwiatów - założyciele francuskiej marki perfum niszowych Une Nuit Nomade, Alexandra Cubizolles i Philippe Solas , chcieli uchwycić to uczucie „arabskich nocy” i spowolnienia codziennego życia w butelkach. Z trzema kolekcjami „Une Nuit à Bali”, „Une Nuit à Montauk” i „Une Nuit à Oman”, udało się to całkiem nieźle. Każdy z tych niezwykłych perfum to zapachowa podróż w piękno odległych kontynentów i świat aromatów tak wyjątkowych, że wydaje się, że nigdy wcześniej ich nie poczułeś. Pozwolono nam zadać Alexandrze Cubizolles i Philippe'owi Solasowi kilka pytań na temat ich imponujących dzieł.

Co odróżnia kreacje Une Nuit Nomade od popularnych zapachów?

Une Nuit Nomade należy do rodziny designerskich perfum, które są rzadkimi perfumami, których nie można znaleźć wszędzie. Uwielbiamy opowiadać historie i zwracać szczególną uwagę na formułę, jakość i dobór składników naszych perfum. Nie staramy się zadowolić wszystkich, ale raczej tworzymy ulubione dzięki wyjątkowości naszych zapachów i uwodzimy inną publiczność.

Z którym z zapachów identyfikujesz się najbardziej?

Powiedziałbym, że Ambre Khandjar. To prawdziwy oriental, który pozostaje w sercu mojej węchowej rodziny. Te perfumy są mocne, w kolorze bursztynu ze słodkimi nutami, które uwielbiam, a ich skórzaste nuty nadają im trwały efekt, który szczególnie lubię.

Jakie znaczenie mają dla Ciebie perfumy? Co Ci się z tym kojarzy?

Zawsze istnieje połączenie z pamięcią. To magia zapachu, woni. Świadomie lub nieświadomie przypomina chwilę szczęścia, zapach, który ukształtował mój umysł. To świetny sposób, aby podkreślić swoją osobowość i nastrój. To jest powód, dla którego lubię zmieniać zapach. Gdybym miał połączyć zapach z percepcją, na pewno mówiłbym o zmysłowości.

Gdyby „Jardins de Misfah” i „Murmure des Dieux” były ubraniami, jak by one wyglądały?

„Jardins de Misfah” to długa, kolorowa tunika z dekoltem w literę V z patchworkową kołdrą wykonaną z materiałów, która jest ujęta dużym skórzanym paskiem i lekko porusza się na wietrze. „Murmure des Dieux” byłaby ładną lnianą koszulą w wyblakłym różu, którą można nosić przez cały dzień - nawet na plaży.

Co jest największym wyzwaniem, gdy tworzy się nowy zapach?

Gdy perfumy zostaną wybrane i skompletowane, najtrudniejszym krokiem jest dostarczenie ich naszym klientom z nadzieją, że mają takie samo wyobrażenie jak my, że prowadzi ich ta sama historia, a zwłaszcza że ich odczucia skłaniają ich do pokochania akceptować.

Czy istnieją nuty zapachowe, które nie wchodzą w grę przy tworzeniu nowego zapachu?

Im więcej czasu mija, tym bardziej odważamy się na nasze kreacje. Najważniejsze jest to, że nasze perfumy pozostają oryginalne, a jednocześnie nadają się do noszenia. Ale są w rzeczywistości nuty, z którymi czujemy się mniej komfortowo, takie jak nuty bardzo owocowe, morskie i ozonowe. Ale może jutro pojawi się akord z tymi nutami, który bardzo nam się podoba.

W zasadzie, czy każdy może nosić zapach, który mu odpowiada, czy też perfumy muszą pasować do jego osobowości / osoby?

Perfumy nie są oczywistym ani łatwym wyborem, ponieważ wiele o tobie mówią. Ale jak powiedziałem wcześniej, często prowadzi to do przyjemnego wydarzenia, świadomie lub nie. Może być kupowanie pod wpływem impulsu zgodnie z dewizą: „Czuję to, kocham, kupuję”. Zwykle znalezienie odpowiedniego dla Ciebie perfum zajmuje trochę czasu. Noś, załóż ponownie itp. ... Jestem za tym, aby perfumy miały czas, aby zmieszały się z użytkownikiem. Musi do Ciebie pasować, być trochę jak wizytówka. Wybór perfum tylko dlatego, że lubisz markę, nie ma dla mnie sensu.

Czy wolałbyś rozpylić chmurę zapachu i wejść lub zastosować zapach po kąpieli? Czy masz wskazówkę, gdzie i jak najlepiej nakładać perfumy, aby utrzymywały się przez długi czas i były szczególnie skuteczne?

Jestem bardziej za noszeniem perfum na mojej skórze, ponieważ są one dobrym wywoływaczem. Każdy ma inną wartość pH, dzięki czemu zapach zawsze może się rozwijać bardzo indywidualnie. Spryskać nadgarstki lub szyję, czasem we włosach. Nigdy nie pocieraj o siebie nadgarstków po rozpyleniu, ponieważ może to spowodować rozbicie cząsteczek. Perfumy można dekantować jak dobre wino. Okres przechowywania perfum zależy również od składu. Ale lubię też spryskać nim ubranie, które będę nosić następnego dnia, ponieważ zapach wyblakłego zapachu to cudowne uczucie.