5 przydatnych wskazówek dotyczących cieni pod oczami

5 przydatnych wskazówek dotyczących cieni pod oczami

Co naprawdę pomaga walce z ciemnych cieniami i opuchlizną wokół oczu?

Skóra w okolicy oczu jest bardzo delikatna i podatna na wszelkie zmiany w naszym życiu. Zazwyczaj nie lubi zmian, które nie mają za dużo wspólnego ze zdrowy stylem życia: niewysypiania, stresu, alkoholu i papierosów, niedoboru witamin, za długiej ekspozycji na słońce. W dzisiejszym świecie prawie niemożliwe staje się zatem uniknięcie powyższych przyczyn powstawania worków pod oczami. Jak więc możemy sobie z nimi poradzić, jeżeli już się pojawią?

Jakie są przyczyny cieni pod oczami?

Zmęczenie

Jeśli nie śpisz wystarczająco dużo, we krwi brakuje tlenu, a to sprawia, że stężenie tlenu spada i krew wydaje się ciemniejsza. Skóra pod oczami jest cienka, dlatego jest to bardzo dobrze zauważalne.

Stres

Jeśli jesteś wyczerpany, zestresowany, wymęczony, to Twoje komórki tracą wodę, a na skórze pojawiają się zmarszczki i ciemne cienie. Jest to szczególnie widoczne właśnie pod oczami, ponieważ skóra tam jest badzo delikatna.

Jak zwalczyć cienie i obrzęki pod oczami?

Wskazówka dotycząca pielęgnacji oczu nr 1: witamina A

Bogate serum z witaminą A potrafi zdziałać cuda. Wysoko skoncentrowana witamina A znajduje się na przykład w dyniach, i służy jako prawdziwy eliksir przeciwzmarszczkowy, a dzięki działaniu rozjaśniającemu działa również na przebarwienia. Dla efektu młodzieńczej, promiennej skóry wokół oczu!

Wskazówka dotycząca pielęgnacji oczu nr 2: prawidłowe odżywianie

Z jednej strony spożywane przez nas substancje, takie jak nikotyna i alkohol, postarzają skórę i pozostawiają cienie pod oczami. Dlatego należy ich unikać! Z drugiej strony powinieneś upewnić się, że spożywasz wystarczającą ilość żelaza, aby wspierać pobieranie tlenu, magazynowanie i tworzenie krwi w organizmie. W ten sposób walczysz z cieniami pod oczami od środka!

Wskazówka dotycząca pielęgnacji oczu nr 3: wałek do twarzy

Wałki do twarzy wykonane z różowego kwarcu i jadeitu nie tylko pomagają ujędrnić skórę przy regularnym stosowaniu, ale również zmniejszają obrzęki. Wałki z dodatkowym mniejszym bokiem są idealne do okolic oczu. Rekomendujemy trzymanie wałka w lodówce - wtedy efekt zmniejszenia obrzęków i cieni pod oczami będzie jeszcze lepszy.

Wskazówka dotycząca pielęgnacji oczu nr 4: kofeina

Kremy wzbogacone kofeiną stymulują krążenie krwi i przyspieszają jej przepływ. Cienkie naczynka znajdujące się w skórze pod oczami kurczą się i wydają mniej niebieskie, a to sprawia, że cienie wydają się mniej widoczne.

Wskazówka dotycząca pielęgnacji oczu nr 5: pij dużo wody!

Prawie przy wszystkich problemach skórnych częstym problem jest niedobór płynów. Dlatego pij dużo wody! Cienie pod oczami często są oznaką odwodnienia skóry!

Śledź nas w mediach społecznościowych i nigdy więcej nie przegap najnowszych trendów ani wspaniałych konkursów!