Łatwe czyszczenie pędzli

Łatwe czyszczenie pędzli

Pędzle do makijażu są używane prawie codziennie i są naszymi niezbędnymi pomocnikami. Często nawet inwestujemy niewielką fortunę w zestaw pędzli, ale zapominamy, że odpowiednia pielęgnacja jest równie ważna, jak jakość pędzli, aby uzyskać nieskazitelny wygląd.

Ogólnie:
Umyj wszystkie pędzleraz w tygodniu. Pędzle do podkładu powinny być czyszczone nawet po każdym użyciu. Pędzle do różu lub pudry wystarczy myc raz w tygodniu.

Po co w ogóle oczyszczać?
Ze względu na częste użytkowanie, pozostałości makijażu gromadzą się i zlepiają cienkie włosy, co w długim okresie uniemożliwia idealne użycie.
Także kurz i drobny pył z powietrza zostają uwięzione we włosach. Sprzyja to implantacji bakterii, co z kolei może prowadzić do powstawania problemów skórnych.
Ponadto nasze pędzle są przetrwają znacznie dłużej przy starannej pielęgnacji. Dzięki regularnemu czyszczeniu oszczędzasz także pieniądze, ponieważ możesz dłużej używać Twoich pędzli.

Jak najlepiej czyścić pędzle?
Najlepszy sposób na oczyszczenie pędzla za pomocą dedykowanego narzędzia.
Idealnym narzędziem do tego procesu jest StylPro Brush Cleaner.
Istnieją również specjalne środki do czyszczenia, które czynią pędzle w 100% czystymi. Jeśli nie masz takiego środka w domu, możesz użyć np. łagodnego szamponu dla dzieci i ciepłej wody.